שיתוקים מורכבים המערבים את היד - המחלקה בעלת ניסיון רב בהיקף בינלאומי בנושא, לרבות פיתוח תכניות טיפוליות בחולים עם ידיים ספסטיות כתוצאה משיתוק מוחין, פגיעות מוח כתוצאה מתאונות דרכים, אירוע מוחי וכו'.
העברות גידים ואוסטאוטומיות במקרה של שיתוק כתוצאה מחבלות לידה.
Carpal Bones Malacia - מגוון ניתוחים לשיקום אי ספיקה כלי דמית של עצמות בשרש היד, כמו בנמק של עצם הלונטום, עצם הסירה וכו'. הטכניקות שונות בשלבים שונים של המחלה והן מתקדמות ביותר ומאפשרות שיקום העצם הנגועה או שיפור המצב התפקודי.
שברים מורכבים בשרש היד – שימוש בטכניקות של התערבות כירורגית זעירה.
מומים מולדים – תיקון Club Hand, Madellung Deformity, חסר אצבעות, עודף אצבעות, הארכת אצבעות או עצמות בודדות, פוליציזציה.  
קאוזלגיה ורפלקס סימפטטיק דיסטרופיה – תכניות טיפולים מורכבות, חבישות מיוחדות, שילוב עם רפואה אלטרנטיבית עם הצלחה מוכחת.
פיתוח חבישות וקיבועים מיוחדים לרווחת החולה והפחתת התחלואה לאחר ניתוחים מורכבים ושברים.

הבעיות הרפואיות בהן מטפלת היחידה לכירורגיה של היד:
 
מחלות של הרקמות הרכות: תסמונת היצרות התעלה הקרפלית (CTS), אצבע הדק (Trigger Finger), מרפק טניס (אפיקונדיליטיס), תסמונת היצרות הדקרבן, תסמונת קונטרקטורת דופויטרן, היצרות תעלות גידים אחרות. 
מחלות לחץ על עצבים: היצרות התעלה הקרפלית, היצרות התעלה בגויון – לחץ על עצב האולנריס בשורש היד, לחץ על עצב האולנריס במרפק, לחץ על עצב הרדיאליס במעלה האמה.
פציעות עצבים וגידים: תפירת ושיקום עצבים וגידים, כולל השתלות חלקים חסרים או העברות גידים למינהן. שברים ופריקות של עצמות כפות הידיים, שרש היד והאמה: טיפול בבעיות מורכבות של שברים ופריקות  וסיבוכיהם, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות של קיבוע פנימי עם מסמרים, לוחיות לחץ וברגים ממתכות מתקדמות וכיום גם מכלילים שימוש במשתלים מתכלים. היחידה משתמשת בטכניקה של ניתוחים בחדירה מזערית.
פגיעות וסקולריות בעצמות – נמק אוסקולרי של העצם הרחיקנית (קינבק), של עצם הסירה ואחרים. היחידה משתמשת בטכניקות מתקדמות מגוונות בטיפול כירורגי כולל אספקת דם מחודשת לאזור הנמק ע"י שתל עצם מסופק בכלי דם.
מומי ילדים -  עוותים כתוצאה מחוסר התפתחות מלאה או חלקית של עצמות. טיפול כירורגי בעוותים, ע"י חיתוך עצמות ושינוי כוונן (אוסטאוטומיות), הארכת עצמות, ייצוב מפרקים, הפרדת אצבעות מחוברות, העברות גידים ושרירים, השוואת אורך עצמות, הפיכת אצבע לאגודל, שיפור תפקוד של ידיים בעלות תפקוד לקוי בשל מומים קשים וכו'.
שיתוקים מורכבים 
 שיתוק מוחין (CP), פגיעות מוחיות אחרות, שיתוקי ידיים בגלל פגיעות בעמוד שדרה צוארי. טיפול שיקומי וכירורגי בשיתוקים כתוצאה מחבלת לידה.  
ניתוחי כריתות גידולים ברקמות הרכות ובעצמות והשתלות עצם באזור החסר
שילוב שיטות טיפוליות משטח הרפואה המשלימה ,לפני ניתוח ואחריו, ובשיקום מסוג אחר.  
טיפול בזיהומים ופגיעות רעלניות (טוקסיות) בידיים.