​המחלקה לרפואה דחופה (מיון) ילדים

המחלקה לרפואה דחופה - מיון ילדים במתכונתה הנוכחית נפתחה לפני כשבע שנים והיא נאה ומרווחת ביותר והיא חלק מאגף הילדים. המחלקה מטפלת בפונים אליה ממרפאות קופות החולים, ממוקדי טר"ם ומוקדי לילה של הקופות, מרופאי משפחה ורופאי ילדים וכן בהורים הפונים עצמאית.
צוות המחלקה נותן טיפול איכותי, יעיל, אדיב ומהיר. אנו מדגישים כי מקומו הטבעי של כל תינוק וילד הוא בביתו. ילד מאושפז רק כאשר הוא נזקק לטיפול בלעדי בבית החולים, טיפול שאין אפשרות להעניק בבית. לאחר הטיפול בבית החולים, נוצר קשר עם הרופא המטפל בקהילה על מנת לעדכנו במצב הילד ובטיפול שניתן ולשתף פעולה לגבי המשך הטיפול הדרוש לילד עם שחרורו מבית החולים.
במחלקה מטופלת אוכלוסייה רחבה ומגוונת מירושלים וסביבותיה. במחלקה מטופלים ילדים מלידה ועד גיל 18.
כמו כן, מתקבלים ילדים החולים במחלות כרוניות בתחומי הנפרולוגיה, הגסטרואנטרולוגיה, הראומטולוגיה ובתחומים נוספים המצויים עדיין במעקב אצל רופא ילדים.
מקרי טראומה קלים גם הם מוצאים מרפא אצלנו, במקרים קשים התחלת הטיפול נעשית בחדר הטראומה בקומה 2 והמשך המעקב מבוצע במחלקתנו. 
מספר הפונים למחלקה בשנת 2013 עמד על 22,000 ומספר הפניות נמצא בעלייה מתמדת. 

המחלקה לרפואה דחופה בנויה משני אזורים עיקריים: מעטפת חיצונית ומעטפת פנימית. 
המעטפת החיצונית כוללת:
•    חדר מיוחד המיועד למיון ואבחון ראשוניים של הפונים (טריאג') 
•    חמישה חדרי בדיקת רופא במסלול מהיר 
•    חדרי המתנה

המעטפת הפנימית - "המעגל החם", כוללת:  
•    שנים-עשר תאים המיועדים לטיפול במקרים המורכבים יותר 
•    שני חדרי בידוד 
•    אזור לטיפולי אינהלציה 
•    חדר הלם וטראומה (בעל גישה ישירה לאמבולנס בשעת חירום)


צוות המחלקה כולל רופאי ילדים בכירים ומנוסים, רופאי ילדים המומחים ברפואת חירום ומתמחים ברפואת ילדים, אחיות מיומנות הנוכחות בכל שעות היממה וכוח עזר. עד השעות הקטנות של הלילה נמצא באופן קבוע רופא בכיר במחלקה שיכול לקבל החלטות על טיפול נאות, שחרור או אשפוז.