צעירים המאובחנים עם מחלת קרוהן מצויים בסיכון גבוה יותר להפרעות חרדה ולדיכאון, כך מצא מחקר שפורסם בכתב העת American Journal of Gastroenterology במאי 2011. במחקרים אחרים נמצא שהתערבות מתאימה משפרת מאוד את ההרגשה ואת יכולת ההתמודדות עם המחלה. 
במחקר שנערך בקבוצות ההתמודדות לבני נוער עם קרוהן וקוליטיס כיבית המתקיימות במרכז הרפואי שערי צדק (המשתתפים מילאו שאלונים לפני ההשתתפות ואחריה) מצאנו שהסדנאות אכן משפרות בפועל את היכולת להתמודד עם המחלה. סדנאות ההתמודדות הן יוזמה המבטאת את התפיסה הכוללת של המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים במרכז הרפואי שערי צדק. אנו מלווים את המטופל ואת משפחתו בכל היבטי החיים עם המחלה. לסדנאות תפקיד חשוב בהקניה של כלים מקצועיים להתמודדות עם השלכות המחלה על התפקוד האישי, החברתי והמשפחתי וכמובן מתן תחושת "ביחד" והנחמה הנלווית לה. בקבוצות פוגשים אנשים אחרים שמבינים בלי צורך להסביר להם, כי הם בדיוק באותה סירה.
 
במקביל לקבוצות לילדים ולבני נוער מתקיימות קבוצות נפרדות להורים.
הקבוצות, בהן חברים בני ובנות נוער עם קרוהן וקוליטיס מכל הארץ, פועלות בשיתוף העמותה הארצית לקרוהן וקוליטיס כיבית, בהנחיית פסיכולוגים מומחים ומנוסים.

בין הנושאים הנדונים בקבוצות: 
חשיפה עצמית מקדמת ריפוי: איך משתפים חברים
שחרור לחצים: פיתוח מודעות ותרגילי הרפיה
לבקשת הקהל, בקבוצת המבוגרים בהנחיית דר' יאיר עינת, התחלנו לשלב פעם בשתי פגישות אנשי מקצוע שיתנו מידע ויענו על שאלות בנושאי המחלה: רופאים, דיאטנים, רפואה משלימה וכל נושא אחר שתגלו בו עניין.  

מחקר בשערי צדק מצא: סדנאות התמודדות מובנות משפרות את איכות החיים בקרב מתבגרים עם מחלות מעי דלקתיות


בעבודת גמר של ד"ר רועי אברמוביץ, דאז סטודנט לרפואה, תחת הדרכתו של פרופ' דן טרנר, נבדקה יעילות קבוצות ההתמודדות שמתנהלות במרכז לקרוהן וקוליטיס כיבית בילדים במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים. נמצא שההשתתפות בסדנאות שיפרה את איכות חיי המשתתפים במספר מישורים: 72% מבני הנוער דווחו על שיפור במצב רוחם בעקבות הסדנאות ו-75% דיווחו שהסדנאות עזרו להם להתמודד עם קשיי המחלה. נצפה גם שיפור במדדי איכות החיים, בתסמינים, בתפקוד הרגשי, בתפקוד החברתי וביכולת להתמודד עם המחלה.

77% מההורים דיווחו כי ילדם מתמודד טוב יותר עם קשיי המחלה בעקבות הסדנאות, 77% סבורים כי חל שיפור באיכות חייו של ילדים ו-53% גם סבורים שפעילות המחלה השתפרה מהתקופה שלפני הסדנאות. בנוסף, כל ההורים דיווחו כי הפיקו תועלת אישית מקבוצת ההורים ומשיתוף ההתמודדות שלהם עם אחרים.