סדנת ציורי גוף לילדים חולי קרוהן קוליטיס


פברואר 2014


במרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים ע"ש אן וג'ו טרנר מתקיימות זו השנה השישית סדנאות התמודדות עם מחלות קרוהן וקוליטיס לבני הנוער והוריהם.
הסדנאות זוכות להצלחה סוחפת ומשתתפים בהן עשרות רבות של בני נוער והוריהם מכל רחבי הארץ במספרים גדלים בכל שנה. הפסיכולוגים אודי דנקר וד"ר יאיר עינת ביחד עם המטפלת באמנות ג'ודי רשף נפגשים בשערי צדק מדי חודש בחודשו למגוון פעילויות מיוחדות בקבוצות נפרדות לפי גילאים. כחלק מהסדנה מועברת פעילות של טיפול קוגנטיבי-התנהגותי, שהוכחה כיעילה אצל מטופלים עם מחלות מעי דלקתיות. ההורים נפגשים בנפרד לפעילויות המתמקדות בתמיכה הדדית והורות לבני נוער עם מחלה כרונית. הדיונים נמשכים אחר כך בקבוצה סגורה וסודית של המרכז בפייסבוק. מטרת המפגשים להעניק כלים להתמודדות עם הקשיים ולפתח שיח שיתופי ותומך בין המטופלים.

 

סדנת ציורי גוף - מציירים


לאחרונה התקיימה במרכז סדנא מיוחדת לילדים בנושא ציורי גוף. הילדים ציירו את גופם כפי שהם רואים אותו על גבי בריסטולים שהיו מונחים על הרצפה וביחד עם המטפלת באמנות ג'ודי רשף ניתחו את הציורים ודיברו על הגוף ותנועותיו. לאחר מכן הילדים כתבו את כל מה שהגוף יודע לעשות לדעתם. ביחד הקריאו את מה שכתבו והתמקדו בצדדים החיוביים של פעולות הגוף תוך עידוד הדדי. הילדים למדו בחוויה משותפת ותומכת על העוצמה הגלומה בגופם לעומת המחלה, תוך חיזוק העצמי ותדמית הגוף. הילדים חזרו מהסדנא נפעמים ומלאי אנרגיות חיוביות.

הסדנאות מסובסדות כמעט לחלוטין על ידי המרכז לקרוהן וקוליטיס בשערי צדק ופתוחות למשפחות מכל הארץ, גם אלה אשר אינן מטופלות במרכז. כולם מוזמנים!