כנס פתיחת סדנאות התמודדות לילדים ובני-נוער עם מחלות מעי דלקתיות המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים, המרכז הרפואי שערי צדק
ספטמבר 2019


בתאריך 19.9.2019 נפגשו כמאתיים ילדים, בני נוער והוריהם מרחבי הארץ המתמודדים עם מחלות קרוהן וקוליטיס כיבית לכנס השנתי ה-12 ע"ש ד"ר יוסף פבר ז"ל. 
הכנס החגיגי פתח את שנת הפעילות של סדנאות התמודדות לילדים ולבני הנוער והוריהם של המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק.המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק מקיים, זו השנה ה-12, סדרת מפגשים עם הילדים והוריהם, במטרה לשפר את יכולת ההתמודדות של הילדים עם המחלה, וכדי לתת מענה לילדים ולהורים בנושאים הקשורים למחלות

המשתתפים עברו בין תחנות מידע שאוישו על-ידי נציגים מהמרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים: הטבות בבית הספר, זכויות סוציאליות וגיוס לצה"ל הם התכבדו בארוחת ערב חגיגית ומנה אחרונה טעימה מטעם ארגון "שמחה לילד" .


בתחילת הכנס הוקרן סרטון "סליחה על השאלה" שהציג איך בני הנוער מתמודדים עם שאלות על המחלות. הסרטון נערך וצולם על ידי בני הנוער במסגרת סדנאות ההתמודדות.  
לאחר מכן הילדים ובני הנוער הגיע הכיף הגדול. בתחנת סושי פירות – הילדים למדו איך לחתוך ולהכין סושי מפירות ומחומרים טבעיים ובריאים.


 

קבוצה נוספת של ילדים התנסתה בסדנת צילום בסמארטפון – פוטותרפיה . מטרת הסדנה היתה לגרום לכל אחד ואחד למצוא זמן להשקיע בעצמולפתח את הגישה הייחודית לו בשפת הצילום ולעודד דיאלוג עם אישי וחברתי.
קבוצת ההורים השתתפה בדיון מומחים בנושא תזונה במחלות מעי דלקתיות בהנחיית מנהל המכון פרופ' דן טרנר. בדיון השתתפו  ד"ר אורן לדר וד"ר רפי לב–ציון מומחים גסטרו ילדים במרכז הרפואי שערי צדק ורונית דדוש, ויונת אהרוני, דיאטניות במכון הציגו את נושא התזונה ב- IBD  בילדים. הדיון סבב בקונפליקטים עמם מתמודדים ההורים והילדים


הערב נחתם בסדנת אמן עם ג'ורדי, המפיק המוזיקלי של סטטיק ובן אל שסיפר על תהליך היצירה המוסיקלית של הלהיטים הגדולים במדינה.  ג'ורדי העלה ילדים לבמה וכתב איתם יצירה בלייב! היה מדהים לגלות שיש לא מעט כישרונות צעירים בקהל!

סדנאות ההתמודדות למטופלי IBD מתקיימות כל שלושה שבועות לאורך השנה בהנחיית טובי הפסיכולוגים של המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק. יוזמה זו מבטאת את התפיסה הכוללת של המרכז, המלווה את המטופל ואת משפחתו בכל היבטי החיים עם המחלה. 

לסדנאות יש תפקיד חשוב בהקניה של כלים מקצועיים להתמודדות עם השלכות המחלה על התפקוד האישי, החברתי והמשפחתי. בקבוצות פוגשים המטופלים, אנשים אחרים שמבינים את מצבם ללא צורך להסביר להם, כי הם בדיוק באותה סירה.
הסדנאות ממומנות על ידי המרכז לקרוהן וקוליטיס בשערי צדק בעזרת תרומות ופתוחות ללא עלות למשפחות מכל הארץ, גם אלו אשר אינן מטופלות במרכז.
כולם מוזמנים להירשם!
ניתן להצטרף דרך מזכירות המכון (tamaral@szmc.org.il(  גם לקבוצות הפייסבוק הסגורות והסודיות שפתוחות לילדים ובני נוער עם קרוהן וקוליטיס וגם לקבוצה הנפרדת להורים.