אירוע האביב השמיני השנתי של ילדי הקרוהן והקוליטיס והוריהם

"איזה מדהים פה! אף פעם לא הכרנו את המקום המיוחד הזה" אמרו ההורים והילדים שהגיעו בבוקר יום שישי נאה התכנסו ב"יער בראשית" בתל אביב כ- 200 ילדים ובני נוער החולים בקרוהן וקוליטיס כיבית והוריהם לאירוע האביב השנתי האתגרי לשנת 2018 שכבר הפך מסורת בשערי צדק. 
אירוע האביב נערך על-ידי המרכז לקרוהן וקוליטיס הילדים ע"ש אן וג'ו טרנר במרכז הרפואי שערי צדק ובשיתוף המרכז הרפואי סורוקה, העמותה הארצית לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית וחלק מסדנאות התמיכה וההתמודדות שהמרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק עורך לילדים, לבני הנוער ולהוריהם במהלך השנה.

כמאתיים ילדים והורים הגיעו מכל רחבי הארץ בהסעות מאורגנות ופרטיות ל"יער בראשית" שנמצא בלב חורשת אקליפטוסים על גדת הירקון בתל אביב. מתקני האתגר כאילו המתינו בסבלנות לילדים בזמן שהתכבדו בארוחת בוקר של השף של שערי צדק שעשה נפלאות בלהפוך את האוכל של בית חולים לכיף של בוקר שישי.....פרופ' דן טרנר, מנהל המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים משערי צדק וגב' סילבי עמר, מנכ"ל העמותה הארצית לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית בירכו את המשתתפים. "בני הנוער והילדים הם הגיבורים האמיתיים והיום הזה לכבודם...מגיע להם!"  ציין פרופ' טרנר ובזה סיכם את הפילוסופיה של המרכז לקרוהן וקוליטיס בשערי צדק- המטופל במרכז!

הילדים ובני הנוער, בחולצות וכובעים תואמים, חולקו לשלוש קבוצות גיל. בהנחיית מדריכי "יער בראשית" ובסיוע מתנדבי המשמרת הצעירה של העמותה יצאו אל תחנות אתגר וכיף בסגנון פארק חבלים. כמו זיקיות מיומנות אחד אחד עברו בהליכה אתגרית גשרי חבלים בין העצים, קפצו ממקפצות באנג'י, טיפסו על קיר טיפוס וגלשו באומגה.
 את הילדים מעניינים חבלים. וההורים? צמאים ללמוד על המחלה! פרופ' דן טרנר, ד"ר אורן לדר וד"ר רפי לב ציון משערי צדק דיברו על מחלות הקרוהן והקוליטיס ועל הטיפול בהן וענו על שאלות ההורים. נסקרו אפשרויות טיפוליות חדשניות – חלקן זמינות בישראל וחלקן יגיעו בשנה – שנתיים הקרובות. היו גם הורים צעירים ברוחם ומוכנים לכל אתגר שבין ההרצאות יצאו לפעילות מגבשת ברחבי היער וחזרו עייפים אך מרוצים....

 

יו איזו התרגשות!! במהלך האירוע הופיעו טוהר ומיתר מהתוכנית "המרוץ למיליון" לתמוך בילדים. שוחחו, עודדו, הצטלמו ואפילו טיפסו עם הילדים על סולמות.

 

"רק עוד פעם אחת באומגה? בבקשה? עוד פעם אחת?"....אבל גם הסוף הגיע ורגע לפני הפיזור חיכתה למשתתפים ארוחת ברביקיו חגיגית בינות לעצים. אה, כן. וגם מתנה מחברת "הפרה הסגולה" -  ערכת בלשים צעירים!
אירוע האביב הוא חלק מסדנאות התמיכה וההתמודדות שמתקיימות זו השנה העשירית במהלך כל השנה במרכז הרפואי שערי צדק. בסדנאות משתתפים בני נוער רבים והוריהם מכל רחבי הארץ שמספרם הולך וגדל בכל שנה. הפסיכולוג אודי דנקר עם הפסיכולוגית החינוכית רפואית דורית בן-גד אלבז נפגשים בשערי צדק מדי שלושה שבועות למגוון פעילויות בקבוצות נפרדות לפי גילאים. כחלק מהקבוצה מועברת פעילות בסגנון טיפול קוגנטיבי-התנהגותי, שהוכחה כיעילה במחלות מעי דלקתיות. ההורים נפגשים בנפרד עם הפסיכולוגית קרן גריידי לפעילויות המתמקדות בתמיכה הדדית והורות לבני נוער עם מחלה כרונית. בין המפגשים השיח ממשיך בקבוצות סגורות, ייעודיות ונפרדות לבני נוער ולהורים בפייסבוק של המרכז.תודה לכולם ולהתראות בשנת הסדנאות הבאה!  לצפייה באלבום התמונות מהאירוע לחצו כאן לצפייה בסרטון הוידאו לחצו כאן


 
ילדים ובני נוער עם קרוהן וקוליטיס והוריהם מכל הארץ מוזמנים להצטרף לפעילויות הייחודיות של המרכז לקרוהן וקוליטיס בילדים בשערי צדק לאורך השנה וללא עלות!


האירוע והסדנאות בחסות: