אפילפסיה נפוצה בקרב ילדים והסתמנותה הקלינית מגוונת ביותר. למרות הדעות הקדומות והאמונות התפלות אשר נקשרו באפילפסיה, הרוב המכריע של הילדים המקבלים טיפול נאות מחלים או מתמודד עמה בהצלחה!
אף כי מרבית הילדים חווים התקף אפילפטי רק פעם אחת, באחרים הבעיה נשנית, והם זקוקים לטיפול תרופתי מונע. לאפילפסיה ישנם ביטויים קליניים מגוונים החל מנתק רגעי קל ועד לאיבוד הכרה, נפילה ופרכוסים. לעיתים עלולים להתלוות אליה קשיים בתחום הקוגניטיבי, הלימודי, הרגשי וההתנהגותי.
ליחידה לנוירולוגיה של הילד ניסיון רב באבחון ובטיפול באפילפסיה בכלל ובפרט בילדים בהם הבעיה סבוכה או עמידה לטיפול. לשירות המטופלים קיימת ביחידה מעבדה מתקדמת לאלקטרו-אנצפלוגרפיה (EEG) בה מתבצעות בדיקות בערנות ובשינה עם אפשרות לניטור וידאו ו-EEG ממושך ורישום פוליסומנוגרם (EEG) המבוצע בערנות ובשינה לאורך הלילה.
צוות היחידה שואף להעניק לילד עם אפילפסיה טיפול כוללני תוך מתן תשומת לב לקשיים הקוגניטיביים, הרגשיים וההתנהגותיים העלולים להופיע במהלך המחלה. לצורך כך הוקמה ביחידה מרפאה ייחודית לטיפול כוללני באפילפסיה. גישה כוללנית זו מסייעת לילד ולמשפחתו בהתמודדותם עם בעיית האפילפסיה על כל היבטיה. במרפאה משתתפים בין השאר פסיכולוג, עובדת סוציאלית, דיאטנית קלינית ונציגי אי"ל - האגודה הישראלית לאפילפסיה.