העין: נעים להכיר - סרטון הסברה על מבנה העין

"הסרת משקפיים" הפכה בשנים האחרונות שם נרדף לטיפול בבעיות ראייה באמצעות קרני לייזר. התפתחות עצומה בתחום הפכה את הטיפול בשיטה זו למהיר, בטוח ויעיל . מכשיר הלייזר המתקדם, מופעל על ידי רופא מיומן, מתאים לחלק ניכר מהאוכלוסייה אבל חשוב לדעת שישנם פתרונות נוספים, למי שמבנה העין שלו אינו מתאים לטיפול בלייזר או למי שמעוניין בפתרון אחר.

המרכז הרב תחומי לתיקון ראייה "Vision"  בשערי צדק שנחנך לאחרונה מציע גישה חדשנית ומקיפה לטיפול בבעיות ראייה. זהו המרכז היחיד בישראל הפועל כחלק בלתי נפרד ממחלקת עיניים מובילה, הנמצאת בחוד החנית של רפואת העיניים, וככזה הוא יכול להציע אבחון מדויק ומקצועי של ליקוי הראייה באמצעות מכשור ייחודי הנמצא בחזית הטכנולוגיה, להתאים את הטיפול לכל מטופל (באמצעות מכשיר לייזר מהמתקדמים בעולם או בגישות אחרות הכוללות עדשות פרימיום איכותיות ) ולהבטיח טיפול ומעקב צמוד לכל מטופל לאורך שנים.

מכשיר לייזר שנרכש לאחרונה הוא מהדור החדש, ומהמובילים בעולם. מערכת טופוגרפיה מובנית מאפשרת למפות את קרנית המטופל ולבצע תכנון מדוקדק של הטיפול בלייזר בעזרת תכנת מחשב ייחודית. במהלך הניתוח מבצעים מעין "פיסול" של הקרנית בעזרת קרני לייזר, המעצבות אותה מחדש לרמת קימור המאפשרת ראייה טובה.


אז מה זה בעצם "רפרקציה"?

רפרקציה, או תשבורת, משמעותה שבירה של קרני האור. שבירת קרני האור מתרחשת כאשר הן עוברות מסביבה אחת לשנייה, כמו במעבר מאויר לנוזל. העדשה מרכזת את קרני האור שנשברות ונפגשות בנקודת המוקד. בעין יש שתי עדשות מרכזות: הקרנית והעדשה. הן ממקדות את קרני האור על פני הרשתית. התמקדות קרני האור על הרשתית תלויה בכוח השבירה של הקרנית והעדשה ובאורך הצירי של העין.

במרכז מגוון טיפולים כגון השתלת טבעות לקרטקונוס, ניתוח להסרת משקפיים באמצעות ניתוח קטרקט, הכולל השתלת עדשה "פרמיום", ניתוח לתיקון הראייה בלייזר על מנת לפתור בעיות ראייה, ניתוח להסרת משקפיים בשיטת LASIK, ניתוח לחיזוק הקרנית CROSS LINKING, צוות Vision מורכב מרופאי מחלקת עיניים של המרכז הרפואי וממוקם בתוך המרכז הרפואי שערי צדק. אנו בבית החולים מאמינים כי למרות שמדובר בניתוח אסטטי, עדיין מדובר בניתוח ואנו רואים בכך חשיבות עליונה להימצאות המרכז בין כותלי בית החולים. 


לחצו על התמונה לצפייה בסרטון הדמייה