סטנדרט חדש ברפואת ילדים
 

בית החולים וילף לילדים, בית החולים הראשון לילדים בירושלים, נותן מענה לכל בעיה רפואית בתחום בריאות הילד. מיטב המומחים ברפואת ילדים ובהתמחויות-על פועלים במסגרת בית החולים ונותנים מענה לכל התחומים ברפואה. חוברים אליהם רופאי המחלקה לכירורגית ילדים לרבות אורתופדיה, אורולוגיה, עיניים, אף-אוזן-גרון והתמחויות-על נוספות. 
מדי שנה מטופלים במרכז הרפואי שערי צדק כ-24,000 ילדים בחדרי המיון ובמחלקות הילדים. מדובר באחד ממרכזי הטיפול הגדולים לילדים בארץ, עם 110 מיטות אשפוז. 

בית החולים תוכנן במיוחד לילדים ונבנה על פי הסטנדרטים המחמירים ביותר של בטיחות המטופל. הוא מספק תנאי שירות ואשפוז המתחשבים בצרכים המיוחדים של הילד ובני משפחתו. החדרים מתוכננים למאושפז אחד עד שניים בלבד לנוחות ופרטיות מקסימליים, בסביבה נעימה ובעיצוב צבעוני ומרשים. ליד כל מיטת אשפוז ישנה כורסה או מיטה להורים, וכל ילד מחובר במיטתו למערכת בידור אלקטרונית ולרשת אינטרנט אלחוטי ללא תשלום. 

 


בית החולים עומד בקדמת הרפואה בכל הנוגע לטיפול בילד. הוא מציע גישות אבחון וטיפול מתקדמות עם הציוד הרפואי המתקדם ביותר. לצד הרופאים והטכנאים פועלים צוות סיעודי מיומן ומנוסה וכוחות פרא-רפואיים הכוללים עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, פסיכולוגים, קלינאי תקשורת, מרפאים בדיבור ועוד. חלק ניכר מהטיפול בילד מתבצע במסגרות אמבולטוריות (טיפולי יום) - מרפאות מעקב, מרפאות מומחים במקצועות השונים ויחידות אשפוז יום בהן מבוצעות בדיקות וטיפולים שאינם מחייבים שהייה בלילה לרווחת החולה ומשפחתו ולנוחיותם. המטרה היא לקצר ככל האפשר את השהייה בבית החולים וכדי להחזיר את הילד למשפחתו במהירות האפשרית. 
מחלקות האשפוז שמות דגש על הקשר עם הקהילה והרופאים נמצאים בקשר רציף עם הרופא המטפל בקהילה. 

בית הספר שליד מחלקות הילדים הוא בית ספר רשמי של משרד החינוך הפועל כחלק בלתי נפרד מבית החולים ומציע מסגרת לימודית ורגשית תומכת לילדים המאושפזים. בבית הספר עובד צוות פדגוגי המשלב מטפלים באמנות, במוזיקה ובחיות לצד ליצנים רפואיים, כולם אמונים לסייע לילד החולה, להקל על מכאוביו, להעלות חיוך על פניו ולאפשר לו ולמשפחתו להתמודד עם הקשיים הכרוכים במחלה ובשהות בבית החולים. הליצנים הרפואיים משולבים בכלל מחלקות הילדים והמרפאות ומנעימים את זמנם של הילדים בעת ההמתנה לטיפולים. במצבים מסוימים פעילותם אף מאפשרת הימנעות מטיפולים בהרדמה. 

מנהל רפואי

פרופ' יחיאל שלזינגר
 

אחות אחראית מחלקת ילדים

גב' אפרת אבן, RN MA
 

מזכירת בית החולים

גב' טליה סגל

טל' מזכירות: 02-6555445
פקס מזכירות: 02-6555297
טל' דלפק מחלקת אשפוז: 02-6555542

מיקום

בניין הדור הבא, קומות 6-7