שערי צדק: יום השמיעה הארצי צוין השבוע

 

במרכז הרפואי ציינו ביום שלישי את יום השמיעה הארצי עם בדיקות סינון שמיעה ללא תשלום

 

ביום שלישי האחרון, 7.3, צוין יום השמיעה הארצי, כשבמרכז הרפואי שערי צדק בחרו לציין את היום בביצוע בדיקות סינון שמיעה במכון השמיעה. בבית החולים מספרים השבוע כי "למעלה מ-100 איש – עוברים ושבים וצוותים רפואיים – עברו את הבדיקה ללא תשלום".

במסגרת יום השמיעה, שמטרתו הגברת המודעות לליקויי וכבדי שמיעה, הוצבו בקומת הכניסה בשכרי צדק דוכני הסברה וייעוץ באיוש קלינאיות מכון השמיעה, שהשיבו לכל שאלות המתעניינים בטווח רחב של נושאים, החל מאבחון וגילוי לקות שמיעה ועד פתרונות לשיקום.

בדיקות השמיעה שבוצעו במסגרת יום המודעות נועדו להעריך את רמת השמיעה של הנבדקים. הבדיקה בוצעה בחדר אקוסטי ובמהלכה הושמעו צלילים ומילים בעוצמות ותדרים שונים, כאשר העוצמה החלשה ביותר בה הנבדק מסוגל לשמוע נקבעת כסף השמיעה.בשערי צדק מציינים כי "ירידה בשמיעה יכולה להיגרם בשל: גורמים תורשתיים, מחלות זיהומיות, חשיפה ממושכת לרעש חזק והשפעת הגיל שנחשבת לסיבה נפוצה. בדיקת השמיעה נועדה להעריך את רמת השמיעה של הנבדק. יש להדגיש כי זוהי אינה בדיקת שמיעה מלאה ולא ניתן לקבוע על-פיה את רמת השמיעה שך הנבדקים אלא רק לקבל מושג אם יש צורף בביצוע בדיקת שמיעה מקיפה ומעמיקה יותר שך בירור סף השמיעה. יצוין כי כ-70 אחוזים מהנבדקים הופנו לבדיקה נוספת אצל רופא.


הידיעה פורסמה בעיתון 'כל העיר' בתאריך 10.3.2017