"הורות לילדים עם אוטיזם הינה רכבת הרים רגשית"

 

לרגל יום המודעות הבינלאומי לאוטיזם, כותבת לירון, אם של ילד בן 8 המאובחן עם אוטיזם ומטופל בקנאביס רפואי במחלקת נוירולוגיה של הילד מכתב מרגש.

 

"הורות לילדים עם אוטיזם הינה רכבת הרים רגשית" - יום אחד אתה בטוח שאתה בדרך הבטוחה לפסגת האוורסט ולמחרת אתה מתעורר ומגלה שאתה למעשה בים המלח. י' עדיין אוטיסט. הוא יישאר כזה לכל ימי חייו. עם זאת, חייו וחיי משפחתנו הפכו קלים יותר מאז תחילת הטיפול".

"אוטיזם היא שונות ניורולוגית המתאפיינת במגוון רחב של סימפטומים המופיעים בכל אדם בעוצמות שונות הממקמות אותו על הרצף. הורות לילדים עם אוטיזם הינה רכבת הרים רגשית - יום אחד אתה בטוח שאתה בדרך הבטוחה לפסגת האוורסט ולמחרת אתה מתעורר ומגלה שאתה למעשה בים המלח. הדרך רצופה בניסיונות ושאלות, טיפולים חדשניים וחיפוש מתמיד אחר ה - דבר שיהפוך את חיינו, ובעיקר את חיי ילדינו, קלים יותר.

י' מטופל מאז גיל שנתיים במסגרות שונות של החינוך המיוחד - עברנו אינסוף מטפלים, תרפיות שונות, בדיקות וניסיונות להתאמת טיפולים תרופתיים.
ככל שי' הלך וגדל כך גברו התסכולים - נפשו מלאה אהבה, תשוקה, רצון לחברות ולהיות חלק מחברה. עם זאת, קשייו לא מאפשרים לו להגשים את חלומותיו - הוא רוצה חברה, אבל לא יודע להיות חלק; הוא רוצה לדבר, אבל לא מצליח לבטא את שעל ליבו; הוא יודע הכול, אבל לא מצליח להראות זאת.הפער הגדול כל כך בין הנפש לבין היכולות הבאות לידי ביטוי, גררו תסכולים עצומים. תסכולים שהפכו להתקפי זעם קשים, העדר פניות ללמידה וקושי משמעותי להיות בחברה.
מזה חצי שנה מטופל י' אצל ד"ר עדי ארן בשערי צדק באמצעות שמן ובו מיצוי צמח הקנאביס של חברת 'בטר'. התגובה של י' לטיפול בקאנביס הרפואי הייתה מידית! התפרצויות הזעם נעלמו כמעט כליל, י' הפך תקשורתי יותר, מילולי יותר וממוקד הרבה יותר.
י' עדיין אוטיסט. הוא יישאר כזה לכל ימי חייו. עם זאת, חייו וחיי משפחתנו הפכו קלים יותר מאז תחילת הטיפול. הקשיים עדיין שם, הם לא הולכים לשום מקום אולם העוצמה שלהם פחתה.
כולנו תקווה כי היחידה לקאנביס רפואי במשרד הבריאות תבחן את סיפורי ההצלחה שלנו ושל אחרים ותאפשר טיפול באמצעות קנאביס רפואי לכל ילד ובוגר עם אוטיזם אשר זקוק לכך - במקרים בהם הטיפול מתאים, יש לכך את הכוח לשנות חיים".