לראשונה בהיסטוריה מינתה האקדמיה האפיפיורית רב ישראלי לוועדה המייעצת

 

פרופ' אברהם שטיינברג, מנהל היחידה לאתיקה רפואית במרכז הרפואי שערי צדק וחתן פרס ישראל לספרות תורנית, מונה בידי האפיפיור לוועדה שהייתה עד לא מזמן מועדון סגור בפני אנשי מדע מדתות אחרות. הוועדה המייעצת של האקדמיה האפיפיורית מורכבת מאנשי רוח ומדע בתחומים שונים ומטרתה לפתח דיונים רב תחומיים בראי האתיקה הנוצרית.

 

בשבוע שעבר פרסם הוותיקן שמותיהם של 45 חברים מן השורה וחמישה חברי כבוד נוספים לוועדה המייעצת של האקדמיה האפיפיורית למדעי החיים. ובאופן מפתיע, לראשונה בהיסטוריה ברשימת חברי הוועדה נמנו שני רבנים, פרופ' אברהם שטיינברג והרב הארגנטינאי, פרופ' פרננדו סלייג'ן. בין שמות חברי הוועדה המייעצת נמנים מדענים, פרופסורים, מומחים ברפואה ואתיקה דתיים וחילונים מ-27 מדינות שונות בעולם.
 

פרופסור אברהם שטיינברג

הרב פרופ' אברהם שטינברג הוא מומחה לאתיקה רפואית, נוירולוג-ילדים בכיר אשר חיבר את האינציקלופדיה לאתיקה רפואית יהודית, כמו כן, הוא מכהן פרופ' שטיינברג כמנכ"ל "יד הרב הרצוג" ו"האנציקלופדיה התלמודית". בנוסף הוא העורך הראשי של "המיקרופדיה התלמודית".
הרב פרופ' פרננדו סלייג'ן מארגנטינה, מנהל מחלקת התרבות של הקהילה היהודית בבואנוס איירס ומרצה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת בואנוס איירס.