פורסמה הגרסה העדכנית לכלי החדשני לדירוג תרופות אונקולוגיות

 

 

​הגרסה החדשה לכלי דירוג העולמי לתרופות אונקולוגיות שפיתח פרופ' נתן צ'רני מ'שערי צדק' תאפשר לראשונה הערכת מחקרים בודדים במחלות יתומות ובמחלות שאינן נפוצות

לפני כשנתיים פותח לראשונה בעולם כלי לדירוג תרופות וטיפולים חדשים לחולים אונקולוגיים ( ESMO-MCBS) על ידי פרופ' נתן צ'רני, אונקולוג בכיר ומנהל היחידה לטיפול פליאטיבי ותומך במרכז הרפואי שערי צדק, יחד עם צוות משימה מיוחד של האיגוד האירופאי לרפואה אונקולוגית ESMO)). כלי דירוג זה הפך להיות אמצעי משמעותי לקבלת אינדיקציה לגבי השפעת תרופות אונקולוגיות למטופלים רבים ברחבי העולם ואף זכה להכרה על ידי איגוד האונקולוגיה העולמי. 
 
בתמונה: פרופ' נתן צ'רני
כלי הדירוג עבר לאחרונה עדכון גרסה אשר מציגה מעתה טווח רחב יותר של מחקרים בין היתר מאפשרת דירוג תרופות למחקרי זרוע בודדים וכוללת תשעה תיקונים המתייחסים לליקויים שזוהו בגרסה הקודמת ( 1.0). 
"ה- ESMO-MCBS הוא פרויקט מתפתח אשר אנו מעריכים את תוצאותיו תוך כדי תנועה". מסביר פרופ' צרני. " במסגרת עבודתנו אנו מבקשים לזהות ולהבין בעיות וכמו כן, למצוא דרכים לשפר את כלי הדירוג אשר הוכיח את עצמו כחשוב להערכת התועלת ממחקרים קליניים. ההתנסות המתפתחת, המשוב והדיון עם המטופלים המשתמשים בתרופות, והביקורות שפורסמו, סייעו בפיתוח  הגרסה המעודכנת ואנו מזמינים מטופלים לספק משוב בגרסה החדשה כדי לסייע לנו בתהליך של הפיתוח המתמשך ושיפור איכות הטיפול".
תרומתו הגדולה של פרופ' צרני לתחום הטיפול באונקולוגיה זכתה להכרה לפני כשנה מטעם האיגוד האירופאי לרפואה אונקולוגית על תרומה משמעותית לתחום, בין היתר הודות לפיתוח כלי הדירוג הראשון מסוגו והנרחב בעולם.