המרכז הרפואי שערי צדק מודיע בצער רב על פטירתו של פרופ' חיים דורון

 

 

המרכז הרפואי שערי צדק מודיע בצער רב על פטירתו של פרופ' חיים דורון, מעמודי התווך של בית החולים, חבר פעיל ובכיר בוועד המנהל של המרכז הרפואי שערי צדק בשלושת העשורים האחרונים. פרופ' דורון השפיע במידה רבה על עיצוב מערכת הבריאות בישראל והוא אבי רפואת המשפחה בארץ.
פרופסור דורון, בן 90 בפטירתו, הלך לעולמו אמש (שלישי) בביתו בירושלים, והותיר אחריו את רעייתו נעמי ושלושת ילדיהם, הרב ישעיהו דורון, עמוס דורון וחנה הולנד. הוא הובא למנוחות בבאר שבע.
פרופ' דורון ז"ל  נולד ב-1928 בארגנטינה, וסיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת בואנוס איירס.  בראשית 1953 עלה לישראל עם רעייתו, נעמי,  התיישב בקבוץ גבר- עם  ושימש כרופא הראשון ביישובי הנגב ובבאר שבע.
פרופ' דורון ז"ל פיתח את רפואת המשפחה כמומחיות בישראל, הקים והיה למנהלו הראשון של בית הספר למקצועות הבריאות באוניברסיטת תל אביב, הוא ממייסדי המכון הלאומי לחקר שרותי הבריאות ומדיניות הבריאות. בעל תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון, אות הוקרה על מפעל חיים ממשרד הבריאות ועמית כבוד של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.
היה המנהל הרפואי המחוזי של קופת חולים כללית בנגב, וכיהן כיו"ר ההנהלה המרכזית של הקופה.
את פעילותו האקדמית קיים פרופ' דורון ז"ל באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובאוניברסיטת תל אביב. יחד עם פרופ' משה פריבס הקים את בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
פרופ' דורון ז"ל הוציא מספר רב של פרסומים בנושא ארגון שרותי הבריאות ומדיניות הבריאות. יחד עם פרופ' שפרה שוורץ חיבר את הספר "הרפואה בקהילה" (הוצאת אוניברסיטת בן-גוריון, 2004) וכן היה העורך ואחד מכותביו של הספר "מערכת הבריאות – לאן?" (הוצאת אוניברסיטת בן-גוריון, 2009). בשנת 2014 פרסם יחד עם פרופ' שפרה שוורץ ופרופ' שלמה וינקר את הספר "רפואת המשפחה בישראל" מקורותיה, תולדותיה ומשמעותה. (הוצאת הספרים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב)

יהי זכרו ברוך