כיצד לבלות בחופשה ולהישאר בריאים?

 

האביב כבר כאן ועונת הטיולים נפתחה. במהלך חופשת הפסח אפשרויות בילוי נהדרות אך לצדן עלולות להתעורר סכנות רבות. מדי שנה פוקדים את המרכז הרפואי מטופלים שאושפזו עקב התנהגות לא זהירה בבית ובשטח. ד"ר גיורא וייזר, מנהל היחידה לרפואה דחופה (מיון) ילדים בשערי צדק מסביר ומזהיר

 

אין כמו בבית
לא משאירים ילדים לבד בבריכות או אמבטיות למיניהם (כולל דלי מלא מים). הילדים בחופש ומסתובבים בבית ולכן יש לוודא שלא נשארים תרופות או חומרי ניקוי או חומרים מזיקים אחרים בהישג יד!! חרקים ומזיקים יוצאים להתקרר בשעות הלילה- כדאי לסגור את החלונות והדלתות עם רשתות.

מבשלים בטוח - נמנעים מכוויות מיותרות
נחמד לבשל יחד! לפני מלאכת הבישול דאגו להרחיק ילדכם מאש וממזונות רותחים. 
מים בטמפרטורה של 60 מעלות יגרמו למבוגר כוויה בדרגה 3 בעור, תוך 1-5 שניות. עורו הרגיש של ילד ייכווה בפחות משנייה אחת. משך זמן כה קצר שולל אפשרות להימלט מכוויה חמורה. 
זכרו להרחיק ילדים מאזורים עם נוזלים חמים, מהתנור ומהכיריים, במיוחד כאשר אלה נמצאים בשימוש. מקמו סירים, כלים עם מים רותחים וכל כלי חימום רחוק מקצה הדלפק ומחוץ להישג ידם של ילדים. גם כבלי חשמל ארוכים מסוכנים כי קל לילדים למשוך אותם. כאשר אתם מבשלים, מקמו את כלי הבישול על הכירות האחוריות והפנו את ידיות הסירים והמחבתות לכיוון הקיר. היזהרו מחימום יתר של אוכל במיקרוגל והימנעו משתיית משקאות חמים כאשר אתם מחזיקים את ילדכם על הידיים.ברכב
כל הילדים חגורים בכל נסיעה ויושבים בכסא מתאים לגילם! בסיום הנסיעה יש לוודא שכל הילדים יצאו מהרכב.
בנסיעות ארוכות דאגו לארגן את החפצים של כל אחד מהילדים בצורה נוחה עבורכם. אפשר לארגן לכל ילד תעסוקה המתאימה לגילו על מנת למנוע הפרעות.
דאגו לתחנות עצירה מאורגנות כדי למנוע עצירות מסוכנות בשולי הכביש.
נסיעה טובה!

בחוץ (חצר, ים, בריכה)
חשיפה ממושכת לשמש מזיקה לעור ועשויה להוביל להתייבשות. יש להקפיד על חבישת כובע ושימוש בקרם הגנה מתאים. הקיץ הולך להיות חם!- יש להקפיד על שתיה מרובה.
אין לקחת אוכל או "מתנות" מאנשים זרים! טיולים, בריכות, ים וכדו'- רק בליווי מבוגרים ורק במקומות מוסדרים.

יתושים
בזמן טיולים בטבע ניתן להיחשף לעקיצות יתושים, זבוב החול או להיחשף לקרציות שיכולות להעביר מחוללי מחלה. 
ניתן להתגונן מפני יתושים על ידי התקנת רשתות על הפתחים בבית, שימוש בתכשירים דוחי יתושים ובגדים ארוכים במידת האפשר. גם בזמן טיול כדאי ללבוש ביגוד קל אבל ארוך שיגן מפני עקיצות.