טקס חלוקת מענקי מחקר מטעם "רופאי חלום" נערך במרכז הרפואי שערי צדק

 

חמישה מענקים ל"רופאי חלום" - ליצנים הרפואיים, תחום שהפך בשנים האחרונות למקצוע לכל דבר, הנלמד באקדמיה ופועל על פי תורה סדורה ומוכחת.

 

111 "רופאי חלום" פועלים ב – 29 בתי חולים ברחבי הארץ מזה 15 שנים, ומספרם הגדל והולך מוכיח את חשיבותם. "הליצנים הרפואיים שינו תודעה בקרב הצוותים הרפואיים ושינו את תרבות הטיפול בילדים", אומר פרופ' יונתן הלוי, מנכ"ל שערי צדק שאירח את הטקס. "ישראל הפכה מעצמה עולמית בתחום, מדינות רבות באות ללמוד מאתנו והעובדה שמתבצע מחקר אקדמי בתחום  והנושא נלמד במסגרת תואר ראשון מראה כי למרות שהליצנים עוסקים בהצחקה, הנושא רציני ומבוסס על עובדות מוכחות". פרופ' הלוי הודה לרופאי החלום ופרופ' ארטור אידלמן, שהיה מראשוני הרופאים שהכירו בחשיבות הנושא והפכו אותו לחלק מהפרקטיקה.  

"הליצנים הרפואיים הפכו לחלק מצוות בית החולים, ועובדים בצמוד לרופאים. השילוב בין הרופא המטפל בתחלואה ובכאב לבין הליצן שמגיע כדי להעצים את הילד הוא שילוב מנצח", אמר יעקב שריקי, יו"ר קרן המחקרים של רופאי חלום ומייסד הפרויקט בישראל. "נמשיך ללמוד ולחקור כדי שנוכל להעניק למטופלים גיבוי מקצועי המשתלב בטיפול".

הפרסים הוענקו לד"ר נעמה אפשטיין–ריגבי מהמרכז הרפואי אסף הרופא על מחקרה "השפעת הליצן הרפואי על איכות החיים של ילדים המקבלים טיפול עבור אלרגיות למזון"; פרופ' יהודה נוימרק ופרופ' שמואל בננסון מהאוניברסיטה העברית והמרכז הרפואי הדסה על מחקרם "שימוש ברופאי חלום על מנת לקדם נושא היגיינת ידיים ומניעת זיהומים"; פרופ' אריאל קורן וגב' אביטל דבורי מהמרכז הרפואי העמק על מחקרם "מבנים של אינטראקציות בין הליצנים, המטופלים והרופאים"; פרופ' בוריס צ'רטין מנהל המחלקה לאורולוגיה ואורולוגיה של הילד במרכז הרפואי שערי צדק על מחקרו "השפעת הליצן הרפואי על עלות תהליך ותוצאות הטיפול בהחדרת קטטר; וד"ר אלון גולדברג מהמכללה האקדמית תל-חי שזכה עם מר אלברטו דיוניג'י מהתאחדות הליצנים באיטליה בפרס על מחקרם בנושא "אישיות, והמוטיבציה לטפל  בקרב ליצנים רפואיים בישראל ובאיטליה".