להניק מיד לאחר ניתוח קיסרי? ועוד עם תאומים?

 

 

נעמי בן כורם (30) מירושלים הגיעה לבדיקת דופק שגרתית, כשאמרו לה שיש לה תאומים היא לא האמינה כלל... 

מיד עם תום הבדיקה דאגות רבות החלו להציף את מחשבותיה: האם הבית מספיק גדול? לאן היא ובעלה יעברו לגור כעת? ומה יהיה עם מקום עבודתה? אך הסוגיה שהטרידה אותה במידה רבה ביותר היא, האם תצליח להניק לאחר הלידה?

מהלך ההיריון היה תקין, ומועד הלידה התקרב. שבועות ספורים לפני הלידה פנתה נעמי לצוות הרפואי בשערי צדק בבקשה לא שגרתית שהפתיעה את הצוות – להניק מיד לאחר ניתוח קיסרי. הפתיחות של הצוות הרפואי במחלקת המיילדות בשערי צדק הפתיעה את נעמי לא פחות, והם עשו את הכול למען הגשמת חלומה.

גב' חוה חכם, מיילדת ראשית של חדרי הלידה בשערי צדק מסבירה כי אכן אין כל מניעה מהנקה, כל עוד אין סיבוכים בניתוח. " אנו משתדלים להיענות לכל צרכי היולדת גם כאשר מדובר בבקשות מעט חריגות. הייתה לנו יולדת שביקשה לנגן בכינור, יולדת שרצתה לעשות יוגה או לצייר. אנו רואים עם השנים כי הדבר תורם למהלך לידה תקין ומשפר משמעותית את חוויית הלידה של היולדת. ככל שנהיה יותר קשובות כך נצליח לעבור יחד את הלידה בצורה המיטבית", כך מציינת."הצוות המיילדותי והרופאים, משתדלים לעשות הכול למען היולדת. במקרה הספציפי הזה, הרופאים עשו מעל ומעבר כדי לאפשר את המגע הישיר בין האם לעוברים, כמה שיותר מהר וכבר בחדר הניתוח עוד לפני סיומו", הוסיף פרופ' סמואלוב.

נעמי מספרת כי מיד עם תום הניתוח, הגיעו שתי המיילדות, אחת מכל צד כדי לתמוך בכל אחד מהתינוקות בהנקה, ממש בזמן התפירה. "בשלב זה, ההתרגשות הייתה בשיאה. כל כך שמחתי שהצוות תמך בי ובהחלטתי ולא האמנתי שהגענו לרגע הזה בו שני התינוקות החמודים, כל אחד מהם במשקל 3 קילוגרם, יצאו לאוויר העולם שלמים ובריאים וכעת גם יונקים" , כך סיכמה.