פוסט של ביה"ח סיפק את הפתרון לטנטון - צנתור מוחי

 

 

עשרות רופאים לא הצליחו לעצור את הטינטון באוזנו של גיתי בוטבול • פוסט של ביה"ח סיפק את הפתרון לתופעה הנדירה - צנתור מוחי

במשך שנה עבר גיתי בוטבול (29) ממגדל העמק בין בכירי הרופאים. קרדיולוגים, מומחי אף־אוזן־גרון ואפילו מטפלים אלטרנטיביים. בוטבול, סטודנט למשפטים בבר־אילן, החל לסבול בוקר אחד מטינטון - רעש מטריד באוזן שמאל, והמומחים לא הצליחו לתת לו פתרון. "רחש כזה של אוושה. כמו הדופק ששומעים באולטרה־סאונד. כמו מפל מים. זה נמשך כל הזמן, הייתי כבר על סף שיגעון".
בשלב מסוים נבדק החשד שהוא סובל מגידול במוח. חשד אחר שעלה היה טרשת נפוצה. נרשמו לו תרופות נוגדות קרישה מתוך חשד שמדובר בבעיה קרדיולוגית. רופאי אף־אוזן־גרון נתנו לו סטרואידים והוא אפילו הופנה לפסיכיאטר, אך הטינטון נמשך ושיבש את חייו. 
"בתור סטודנט, נאלצתי לשבת בהרצאות עם אוזנייה באוזן שמאל, שבה אני שומע צלילים לבנים, דוגמת צלילי גשם, ים, ובמקביל מתאמץ בצורה קיצונית באוזן ימין כדי להיות קשוב למרצה עד כמה שניתן. למדתי לבחינות בייסורים, בכיתי בלילות כי נרדמתי רק לאחר ששתיתי אלכוהול. הייתי שבר כלי. נמנעתי מהסחות דעת כי האזעקה הזו ליוותה אותי סביב השעון".
המפנה התרחש כשידידה שלו ראתה בדף הפייסבוק של בית החולים שערי צדק פוסט של אדם שהתמודד עם תופעה דומה, והכותב ציין שטופל על ידי מצנתר המוח ד"ר יעקב אמסלם בשערי צדק. בוטבול מייד פנה אליו לטיפול. ד"ר אמסלם הסתכל על בדיקות ההדמיה, ובה ראה היווצרות לא תקינה של כלי דם במוח, באזור הסמוך לאוזן.
"ראיתי כלי דם מיותרים שנוצרו מאחורי האוזן הפנימית. בגלל שכלי הדם היו קרובים לעצמות השמיעה זה גרם לרעשים ולצפצופים", מסביר ד"ר אמסלם. ד"ר אמסלם ביצע צנתור אבחנתי - החדיר קטטר דרך עורקי המפשעה ועד לעורק הצוואר ולמוח. אחרי שהבדיקה אישרה שאכן מדובר בכלי דם לא תקין, הוחלט להרדים את בוטבול ולסגור את כלי הדם על ידי הזרקת דבק ביולוגי.
"זו תופעה נדירה וקשה מאוד לאבחון. האבחנות האלה מפוספסות המון, החולים מתלוננים על רעשים ומצבם בלתי נסבל". בוטבול מאושר בעקבות הטיפול: "נולדתי מחדש. היום אני יכול לשמוע את השקט ולנשום את הדממה. חיי חזרו והתהוו מחדש. הטינטון לא קיים יותר. אני מודה לבורא עולם, ליחידה לנוירו־רדיולוגיה פולשנית בשערי צדק ולד"ר יעקב אמסלם".
את הסטורי שלנו כבר בדקתם היום? הצטרפו כאן לאינסטגרם של ישראל היום