האב ברח מאוסטריה, הבן חזר לקבל את הפרס

 

 

פרס ראשון לרופא ישראלי מהחברה לגינקולוגיה אונקולוגית של אוסטריה על תרומתו המשמעותית לפיתוח וקידום התחום בזירה הבינלאומית.
ועד החברה לגינקולוגיה אונקולוגית של אוסטריה AGO- Austria העניק בחודש שעבר לפרופ' עוזי בלר, מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שערי צדק, אות הוקרה ע"ש הגינקולוג האוסטרי הנודע פרופ' ארנסט וורטהיים. הפרס היוקרתי ותעודת ההוקרה הוענקו בנוכחות 500 רופאים בכירים בכנס השנתי של החברה האוסטרית בזלצבורג, אוסטריה. במעמד הכנס הרצה פרופ' בלר בנושא סרטן השחלה. בפתח דבריו הזכיר פרופ' בלר, את אביו, פרופ' אהרון בלר ז"ל שהיה מחלוצי הנוירוכירורגיה הישראלית ומנהל המחלקה בבית החולים הדסה עין כרם, ירושלים במשך כ-40 שנה. פרופ' אהרון בלר למד רפואה בוינה וסיים את לימודיו ממש עם פלישת הנאצים לאוסטריה ('אנשלוס'). כציוני נלהב עלה לפלשתינה, את משפחתו הותיר בפולין וכולה הושמדה. מעולם לא דרכה רגלו שוב באוסטריה.

את סיפור חיי האב סיפר הבן בליווי תצלומים ותעודות בפתח הרצאתו בנושא סרטן השחלה ודרכים למניעתו.
פרופ' עוזי בלר התמחה בתחום הגינקולוגיה האונקולוגית באוניברסיטת ניו-יורק וכיהן שם כרופא בכיר במהלך שנות השמונים. הוא שב ארצה בתחילת שנת 1990, והקים מחלקה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית, מן המובילות בארץ,  במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.
פרופ' בלר חלק: "זוהי סגירת מעגל להיכנס לאוסטריה כאורח מוזמן ומוערך ולקבל אות הוקרה, חשוב שכזה מהמדינה ממנה ברח אבי".   


כתבה על סיפורו של פרופ' בלר ב- NRG
כתבה על סיפורו של פרופ' בלר בדוקטורס אונלי
כתבה על סיפורו של פרופ' בלר בכיכר השבת