כנס בהשתתפות מומחים מכל העולם וכשליש מרופאי היילודים בכל הארץ

 

 

כנס נאונטולוגים בין- לאומי, התקיים במרכז הרפואי שערי צדק בשבוע שעבר. 
במסגרת הכנס התקיימו הרצאות בנושאים השונים של רפואת יילודים וחידושים בתחום. בין המרצים מומחים מהארץ ומהעולם ובהם:
פרופ' פרנסיס מימוני, מנהל מחלקת יילודים שערי צדק, על הרכב התמ"לים לפגים, פרופ' קטי המרמן, מנהלת תינוקייה שערי צדק, בנושא שימוש באקמול לסגירת הדוקטוס, ד"ר ראובן ברומיקר, שערי צדק, בנושא שימוש בניטור של דו-תחמוצת הפחמן בטיפול נמרץ ליילוד, פרופ' מיכאל קפלן, הפקולטה לרפואה אוניברסיטה העברית, על המצב העולמי בקרניקטרוס (נזק מוחי כתוצאה מצהבת) במילניום השלישי, פרופ' הארש קירפאלאני, אוניברסיטת פנסילבניה, פילדלפיה, ארה"ב, על גישות לא חודרניות להנשמה וקונטרברסיות בנושאי מתן דם לפגים, פרופ' נאו ג'וזף, בית הספר לרפואה בפלורידה, על חידושים בגסטרואנטרולוגיה בפגים, פרופ' רוברטסון ניקולה, אוניברסיטת לונדון, אנגליה, הגישות החדשות בהגנה על המוח במצבי תשניק ביילוד, פרופ' אריק שינוול, המרכז הרפואי 'זיו', חידושים בטיפול בסטרואידים למניעת מחלות ריאתיות כרוניות ביילודים, עדכון על מניעת זיהומים מוקדמים ביילודים וכן על הקשר שבין אירועים סב לידתיים ושיתוק מוחין, פרופ' מיכאל שימל, מנהל הפגייה, אירח סדנה אשר חתמה את האירוע על אתיקה בתחום לקיחת החלטות ביילודים הנוטים למות.


ד"ר ראובן ברומיקר, רופא בכיר במחלקת יילודים ובפגייה ויוזם הכנס מספר: "הכנס מאורגן בשיתוף ארגון בין לאומי ע"ש איפוקרטס (IPOKRaTES), שמטרתו להביא מרצים מצטיינים למקומות שונים בעולם על מנת שהרופאים המקומיים יקבלו עדכונים בתחומים הרבים של רפואת היילוד. לאור החשיפה הגדולה יחסית לתכנים הללו, נוצרים שינויים המשפרים את הטיפול ביילוד. למרות המצב בארץ הגיעו מרצים בינלאומיים ברמה הטובה ביותר (מארה"ב ומבריטניה) וכן משתתפים ממקומות שונים בעולם ובהם, רומניה, אסטוניה, הולנד, ארמניה, גאנה, סלובקיה וכן מהרשות הפלסטינאית. 
יחד עם הצלחת הכנס עלינו להזכיר כי מחלקת היילודים בשערי צדק היא הגדולה בארץ בהיקף פעילותה. המבנה החדש אליה עברה לפני כשנתיים מצויד במכשור החדיש ביותר ומאפשר להעניק את הטיפולים החדשניים בתחום".