איך להתכונן לביקור במרפאה


ביקור מרפאה הינו מפגש משמעותי בין המטפל למטופל. במהלך פגישה זו, אשר לעיתים הינה הפגישה הראשונה בין השניים, על המטפל ללמוד להכיר את המטופל, להבין את מצבו הכללי ואת תלונותיו, ולהחליט כיצד להתקדם הלאה. לעיתים, היערכות מתאימה למפגש זה יכולה להגביר את הסיכוי שהמפגש יהיה פורה , ותקטין את הצורך במפגשים חוזרים רק לצורך השלמת מידע.
 
להלן מספר הצעות במסגרת הכנה לביקור מרפאה :
 
 1. ההכנה לביקור מתחילה בבית, מספר ימים טרם הביקור עצמו . במהלך הביקור במרפאה, רצוי שתהיה אפשרות לתת לרופא המטפל את כל המידע הקיים הרלוונטי לביקור. למשל, אם בוצעו בדיקות דם, בדיקות דימות, אנדוסקופיות או ביופסיות בעבר         חשוב מאד להביא את התשובות הרשמיות לביקור עצמו. באם אין הדברים נמצאים ברשותך, ניתן לפנות למוסדות בהם בוצעו הבדיקות ולבקש ריכוזי תשובות. הגעה לביקור מרפאה ללא אותן תשובות, מקשה על קבלת החלטות בביקור הראשוני, ופעמים רבות מצריכה ביקור נוסף לצורך השלמת המידע. הכנה מוקדמת, תסייע לביקור המרפאה ותאפשר התקדמות מהירה יותר בבירור ובטיפול. בנוסף, מומלץ להביא מכתב סיכום מרופא המשפחה המתאר את הרקע הרפואי ואת הטיפול התרופתי הקבוע.
 
 2. הגעה למרפאה 
 המרכז הרפואי שערי צדק הינו "ידידותי למשתמש" ושילוט ברור מכוון את ההגעה למרפאות מכון הגסטרו הממוקמות בקומת הכניסה המרכזית לבית החולים (קומה 4). יחד עם זאת, במיוחד אם זהו ביקורך הראשון בבית החולים, מומלץ להקדים ולהגיע      לפני מועד התור המתוכנן, על מנת להימנע מעיכובים מיותרים כגון מציאת חניה והגעה למרפאות.
 
 
3. קליטה משרדית
  בהגיעך למכון הגסטרו, בטרם הכניסה למרפאה עצמה יש לעבור קליטה משרדית. בשלב זה יהיה צורך בהצגת ההתחייבות מהקופה. יש לוודא מראש כי ההתחייבות תואמת את המפגש שלשמו הגעת למכון, וזאת על מנת להימנע מעיכוב נוסף.
 
4. ליווי 
זכותו של כל מטופל להיכנס למרפאה עם מלווה נוסף. פעמים רבות, נוכחות של מלווה נוסף יכולה אף לתרום למטפל בקבלת האינפורמציה הנחוצה. יחד עם זאת, לא ניתן להיכנס למרפאה עם כמות גדולה של מלווים. באם הגעת בליווי מספר אנשים              למכון, יש לבחור מיהו המלווה אשר יכנס עימך למרפאה עצמה. באם קיימת למטופל מגבלת שפה כלשהי, מומלץ להיעזר המלווה אשר יסייע בהתגברות על מגבלה זו.
 
5. הכנת שאלות מראש 
פעמים רבות, נזכרים מטופלים לאחר ביקור המרפאה בשאלות אותן תכננו לשאול, ואלו נשמטו מזיכרונם במהלך הביקור במרפאה. רצוי להכין את השאלות מראש, ולשקול אפילו להגיע למרפאה עם רשימת שאלות קצרה , על מנת לוודא שלא ישכחו.
הכנה נכונה לביקור המרפאה תסייע רבות  להגדלת היעילות של הביקור, ותאפשר התקדמות מהירה יותר בבירור ובאבחנה. לשאלות נוספות ניתן לפנות למשרדי המכון...