המרפאה הרב-תחומית במרכז הרפואי שערי צדק נועדה לטיפול בהפרעות שינה והפרעות נשימה בזמן שינה בילדים. המרפאה הייחודית הוקמה על מנת לתת מענה מקיף לתינוקות וילדים הסובלים מבעיות בדרכי הנשימה ומהפרעות שינה מתוך גישה הוליסטית. במרפאה מומחים באף אוזן גרון ילדים, ריאות ילדים ונוירולוגיה ילדים, העוסקים באבחון, בטיפול ובליווי המתאים לילד ומשפחתו. בצוות המרפאה גם אחות המיומנת בהדרכת החייאה ושימוש במוניטור. ההורים יכולים לפנות לאחות ישירות מביתם, לייעוץ בשעת הצורך.
המרפאה מיועדת לתינוקות וילדים שחוו אירוע של הפסקת נשימה, לאחאים של תינוקות שנפטרו ממוות בעריסה, לסובלים מהפרעות נשימה בשינה, לילדים עם חסימות בדרכי הנשימה העליונות, לילדים עם קשיי נשימה ממקור אנטומי לא ברור, ולבירור הפרעות נשימה על רקע נוירולוגי. 
המרפאה מוכרת ע"י משרד הבריאות לאבחון של תינוקות בסיכון להפסקות נשימה ולמעקב מוניטור אחר מצבם.
השירות הוא ייחודי בישראל במתכונת פעולתו כמרפאה רב-תחומית הכוללת את כל התחומים הקשורים למערכת הנשימה והשינה. בירור רפואי ייחודי למרפאה כולל (לפי הצורך) אנדוסקופיה המבוצעת בו זמנית ע"י רופא אף-אוזן-גרון ורופא ריאות וניטור במעבדת שינה מותאמת לילדים. יתרון המרפאה בייעול ניכר של התהליך האבחוני והטיפולי.
לצורך הפניה למרפאה זו יש להצטייד בהתחייבות למרפאה רב-תחומית על פי קוד משרד הבריאות 99362. התחייבות זו שוות ערך לשני ביקורים במרפאה רגילה ומאפשרת בדיקה ע"י שלושה רופאים מומחים כמפורט, הדרכת אחות ושירות מעקב וייעוץ טלפוני.

 

צוות המרפאה

ד"ר ענת שץ, מנתחת אף-אוזן-גרון ילדים, מנהלת המרפאה
ד"ר שמואל גולדברג, מומחה ריאות ילדים
פרופ' רות שלו, נוירולוגית ילדים 
ד"ר עדי ארן, נוירולוג ילדים
גב' יעל גרינברג, אחות אחראית בית חולים יום ילדים ומדריכת החייאה, 02-6555304


הקו החם של עתיד - עמותה ישראלית לחקר ומניעת מוות פתאומי בתינוקות
טל': 02-6666833

לאתר העמותה