דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

מחלקת החשמל מורכבת משתי יחידות שעובדות בשיתוף פעולה:

הנדסת החשמל אחראית ברמה ה"אסטרטגית" על מערכות החשמל בבית החולים. בראשה, עומד מהנדס החשמל, ובצוות חברים הנדסאי חשמל ושרטט. יחידת החשמל והתקשורת אחראית על האחזקה השוטפת והיומיומית של כל מערכות החשמל, התקשורת, הבקרה והמולטימדיה.

תחת מנהל יחידת החשמל נמצאים 8 חשמלאים, טכנאים האחראים על טיפול של יותר מ 11,000 קריאות לתקלות או פעולות יזומות בנושאי חשמל ותקשורת בשנה, הכוללים תקלות בגופי תאורה והחלפת נורות, טיפול בשקעי חשמל, מערכות קריאת חולה-אחות, מרכזיות תקשורת, טלפונים וסטנטופונים, כריזה, מערכות גילוי וכיבוי אש, מערכות בקרת מבנה ופיקוד. מערך החשמל הכללי של

בית החולים כולל: מערך מתח גבוה עם ארבע תחנות טרנספורמציה, 12 שנאים, 11 גנרטורים, 17 מערכות אל- פסק, כ- 900 לוחות חשמל בהספקים שונים, מערכת ניהול אנרגיה, מערכת בקרת חשמל, מערכות פיקוד תאורה ומיזוג לחסכון בחשמל, מערכות פיקוד למצב שבת. מהנדס החשמל קובע את מסגרת האחזקה השוטפת של המערך הנ"ל: חוזי שירות, טיפולים שנתיים, שדרוגים על פי הצורך - קביעת יעדים להחלפת לוחות ישנים, מערכות אל פסק, גנרטורים וכו', בדיקות תרמוגרפיות לכלל לוחות החשמל, בדיקות חשמל תקופתיות על פי חוק ותקנות החשמל. אנחנו מבצעים את פעולות האחזקה בשיתוף פעולה עם יחידת החשמל וקבלנים חיצוניים, תוך כדי תיאומים ומינימום הפרעה לפעילות השוטפת הרצופה של בית החולים. כחלק מהתפתחות בית החולים, מבוצעים פרויקטי בנייה בתוך הבניין הקיים, וכן תוספות לבניין

צוות מהנדס החשמל מלווה את הפרויקטים האלה מבחינת מערכות החשמל משלב הפרוגרמה, ועד לסיום הפרויקט, פיקוח צמוד על ביצוע הפרויקטים, חיבור החשמל, ליווי הבדיקה וביצוע המסירות מניהול הפרויקט אל האחזקה, כולל תיעוד ממוחשב של כל התכניות והדרכה לצוות החשמלאים של יחידת החשמל.לכל פרויקט מתבצעת גם הדרכה בסיסית תפעולית ובטיחותית לצוות הרפואי האחראי על כל מחלקה. בנוסף לקבלת מערכות החשמל במתח גבוה ונמוך, אחראי מהנדס החשמל לקבל את הפרויקטים גם מבחינת מערכות המתח הנמוך מאוד: קריאת חולה אחות, כריזה, גילוי וכיבוי אש, בקרת דלתות, תקשורת, מערכת מצלמות.

במקביל, ישנם פרויקטים מגוונים, בהם תכנון מערכות החשמל והמתח הנמוך מאוד מבוצע על ידי צוות הנדסת חשמל, וגם כאן מבוצע ליווי הפרויקט עד למסירתו לתפעול ואחזקה שוטפת. צוות יחידת החשמל מבצע בדיקות יומיומיות שוטפות לכל מערכות החשמל המרכזיות: גנרטורים- כולל הפעלות בעומס מדי שבוע, ליווי בדיקות תרמוגרפיות שנתיות לכל לוחות החשמל, בדיקות חשמל תקופתיות לאתרים רפואיים, ביקורות על מערכות האל-פסק, וכו'.