בית חולים שערי צדק לוגו שערי צדק המרכז הרפואי שערי צדק הוא בית חולים בירושלים. נחנך ב-י\"ט בשבט תרס\"ב 27 בינואר 1902. מייסדו ומנהלו הראשון במשך 45 שנה, היה ד\"ר משה וולך, דמות מרכזית בתולדות הרפואה בתקופת היישוב. בשנת 1980 עבר בית החולים למשכנו החדש בשכונת בית וגן בירושלים רחוב שמואל בייט 12, ת.ד 3235, ירושלים 9103102 02-6666666 חזית בית החולים
דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

הרשות למחקר ופיתוח

אודות


קידום המחקר הרפואי הוא חלק מהותי מחזון המרכז הרפואי שערי צדק. המחקר נמצא בהוויה היומיומית של כל מחלקות בית החולים תוך מאמץ מתמשך לחקר מחלות, מציאת טיפולים וטכנולוגיות חדשות, פיתוח אלגוריתמי טיפול חדשניים, מניעת מחלות ושיפור הרפואה בארץ ובעולם. הרופאים והרופאות בשערי צדק מעורבים בעשייה המחקרית, חלקם בשיתוף פעולה חוצה מדינות ויבשות. נושאי המחקר מגוונים וכוללים מדע בסיסי, מחקר קליני, מחקר אדמיניסטרטיבי על בסיסי מידע וביג-דאטה, כלכלת בריאות, הערכת יעילות טיפולים תרופתיים במחקרים מבוקרים והערכת טכנולוגיה.

הישגים שלנו

המחקר והפיתוח בשערי צדק נמצא בתנופת צמיחה חסרת תקדים. מספר המאמרים המתפרסמים על ידי חוקרי שערי צדק הולך וגדל משנה לשנה. ישנם כ-1,000 מחקרים פתוחים במקביל בבית החולים, ו-400 מחקרים חדשים מוגשים לאישור ועדת הלסינקי המוסדית מדי שנה. מספר החברות להן שיתופי פעולה עם שערי צדק עמד של 300 בשנת 2022. הפעילות המחקרית נעשית כחלק אינטגרלי מהעשייה השוטפת בבית החולים, במטרה לטיוב ושיפור פני הרפואה.

מרכז חדשנות

מרכז החדשנות מביא לידי ביטוי את העוצמה של שערי צדק בכל הקשור לגישה למידע רפואי, דיגיטציה, ואיסוף וניתוח נתוני-עתק. מנעד שיתופי הפעולה ר חב וכולל סטרטאפים וחברות גדולות, ישראליות וגלובליות. לדוגמא, בפרויקט משותף עם גוגל, מרכז החדשנות של מדעית מקדם פיתוח של אלגוריתם תומך החלטה לרופא באמצעות בינה מלאכותית בתחומי הגסטרואנטרולוגיה והכירורגיה. שיתופי פעולה עמוקים נוספים מתקיימים עם חברות גדולות אחרות: סייט, מימד, ועוד.

ניסויים קליניים

כ-1,000 מחקרים מתנהלים במקביל בשערי צדק במגוון רחב של נושאים ועם מאות חברות וארגונים. בשנת 2022 לבדה הוגשו לוועדת הלסינקי המוסדית למעלה מ-400 בקשות חדשות לאישור מחקרים רפואיים, מחצית מהם ביוזמת התעשייה.

מסחור ידע טכנולוגיות ויזמות

יחידת המסחור של מדעית (TTO – Technology Transfer Office) מובילה פיתוח של המצאות ורעיונות יישומים העולים מהצוות הרפואי בשערי צדק במטרה לשיפור הטיפול הרפואי ומתנהלת הלכה למעשה כאקסלרטור מלא ופנימי. היחידה מלווה את התהליך החל מבחינת הרעיון, הגשת פטנט, מציאת שותפים, בנית אבטיפוס, וגיוס מימון לקידום הפרויקט. מדעית שערי צדק משקיעה ברעיונות שעברו את וועדת הפטנטים של שערי צדק מימון ראשוני כדי להביא את הרעיון לשלב מתאים בגיוס משקיעים, כניסה לחממות או הקמות חברות בת.