דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

דימום בהריון, תנועות עובר ומצבי הריון המצריכים תשומת לב

לעיתים יופיע אחד מהסימנים שלהלן בזמן ההיריון. הכרת הסימנים האלה חשובה להתמודדות והכוונה נכונה. 
מאד חשוב לנו שתהיו רגועים. אנחנו פה כדי לעזור לכם. בכל חשש או שאלה אל תהססו להתקשר לחדר הלידה 02-6666555 או 02-6555555. אנחנו נשמח לעזור 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

תנועות עובר:
החל מהשבוע ה-25 להיריון ספרי את תנועות העובר 3 פעמים ביום - בבוקר, בצהריים ובערב. אם תוך 30 דקות חשת ב-4 תנועות ויותר, תוכלי להפסיק לספור ולחזור ולספור במועד הספירה הבא. אם תוך 30 דקות ספרת פחות מ-4 תנועות, שכבי על צד שמאל, שתי משהו מתוק (עדיף קולה), והמשיכי לספור במשך שעה, שעתיים ועד 4 שעות. 
אם תוך 4 שעות חשת יותר מ-10 תנועות, תוכלי להפסיק לספור ולחזור לספור במועד הספירה הבא. אם במשך 4 שעות חשת פחות מ-10 תנועות או לא חשת תנועות כלל, פני לביה"ח לביצוע בדיקות נוספות כגון מוניטור ואולטרסאונד.
יש להדגיש שאם מספר התנועות יורד באופן ניכר, או אם התנועות נעשות חלשות, כאשר בעבר הרגשת גם תנועות חזקות, הדבר צריך לעורר את חשדך.
אם במשך 4 שעות אינך מרגישה תנועות כלל, עלייך לפנות לבית החולים לבדיקה ומעקב! אם את רוצה להתייעץ, התקשרי לחדר הלידה 02-6666555 ונשמח לעזור.

דימום:
אם זיהית דימום בכל כמות שהיא לפני הגיעך לשבוע 36, עלייך לפנות מיידית לבירור סיבת הדימום.
לאחר שבוע 36, תיתכן הכתמה דמית המצריכה יחס, אך לא באופן דחוף.

ירידת מים:
בכל מקרה של חשד לירידת מים יש לפנות לחדר לידה! ירידת מים היא השתחררות של נוזלים דרך הנרתיק ללא יכולת שליטה ומתאפיינת בריח מיוחד. כמות המים יכולה להיות טפטוף קל ועד כמות של כוס או אפילו ליטר.
למי השפיר צבע שקוף עד לבנבן. אם צבע המים ירוק, ירקרק או אדום זהו אות אזהרה לכך שהעובר עלול להימצא במצוקה.

התכווצויות מוקדמות:
הופעת כאבים בבטן התחתונה הדומים לכאבי מחזור וחשודים כצירים עד שבוע 36 דורשת התייחסות. אין להמתין עד להתגברות הכאבים! יש לפנות לקבלת טיפול רפואי!
משבוע 36 אפשר להמתין להתפתחות צירים סדירים.

רעלת היריון:
רעלת היריון היא מחלה הקשורה להיריון בלבד ומתאפיינת בעלייה בלחץ הדם, הופעת חלבון בשתן ולעיתים כאבי ראש עזים המלווים בטשטוש ראייה וכאבים ברום הבטן.
בחשש להתפתחות רעלת היריון יש לפנות מיד לרופא או לחדר הלידה.

בכל זמן, הצוות של חדרי הלידה לרשותך. אם את חוששת, אם את מודאגת, בואי לחדר הלידה או התקשרי
02-6666228 או 02-6666555.