דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

לידה טבעית בבית חולים

לידה טבעית - מה זה?

נשים רבות מעדיפות להימנע משימוש במשככי כאבים במהלך הלידה. המיילדות שלנו עברו הכשרה מקיפה על מנת לתמוך בכל אישה המבקשת לחוות לידה טבעית בהתערבות מינימלית ויוכלו להנחות את היולדת לאורך כל התהליך תוך המלצה על מנחים מתאימים ושיטות טבעיות להקלה על הכאבים. במקביל ינחו המיילדות את המלווה בטכניקות של לחיצות ועיסויים שמטרתם גם כן להקל על היולדת. 


נבקש להדגיש - לא תמיד נוכל לאפשר לידה טבעית. הדבר תלוי במהלך ההיריון ובמצב האם והעובר בעת הקבלה ללידה ובמהלך הלידה. יתכן שיהיה צורך בהתערבות רפואית.

כל חדרי הלידה שלנו מאובזרים במקלחת ובכדור פיזיו, ובחלקם יש אמצעים נוספים כגון רתמה וסולם עליהם ניתן לבצע תרגילי מתיחה והרפיה. היולדת יכולה להביא איתה ללידה מכשיר טנס ואף להגיע מלווה בדולה (תומכת לידה). 
גב' ג'יזל גורדון, מורה בכירה ליוגה, עומדת לרשות היולדות בקמפוס שערי צדק בשעות הבוקר על מנת להדריך אותן בטכניקות נשימה והרפיה.
כמו כן בחדר הלידה פועל צוות של מדקרים שעומדים לרשות היולדת ועוזרים לה בשיכוך כאב ע"י הדיקור (ללא עלות נוספת)
הדיקור הסיני הינו כלי עבודה עיקרי של עולם הרפואה הסינית וביכולתו לסייע במצבים שונים כגון הקלה בכאב באופן משמעותי השראת \ זירוז לידה 
חרדה ומתח נפשי תמיכה בלידה בכל שלב ועוד.

כלי זה זמין לכל יולדת בהתאם למצבה, מצב העובר ושיקול דעת הרופא המטפל והמיילדת.
השימוש בדיקור הסיני הינו בטוח וללא כל תופעות לוואי.


מנחי לידה

אנו מאפשרים את כל מנחי הלידה - גב (כאשר הרגליים נתונות ברגליות המיטה או משתפלות לכיוון הרצפה), צד, עמידת שש, כריעה וכיסא לידה - תחת המגבלה שבמהלך יציאת התינוק היולדת מתבקשת להיות על המיטה, כמובן במנח הנבחר. 
 

בכל החדרים ניתן לעמעם את האורות על מנת ליצור אווירה נעימה ורגועה. כמו כן כל חדר מאובזר במערכת שמע ובמאגר גדול ומקיף של מוזיקה בסגנונות שונים. לחילופין ניתן להביא נגן עם מוזיקה מועדפת מהבית.
נשים המעוניינות בכך מוזמנות להביא עמן שמן אתרי המפיץ ריח אותו הן אוהבות. 

אמנם בית החולים מספק ביגוד נוח ללידה, אך ניתן להביא ביגוד נוח מהבית. במקרה כזה אנא זכרו שהבגדים עתידים להתלכלך ויתכן שייפגמו.
 

בעת השהייה בחדר לידה נבצע ניטור של העובר והיולדת במרווחים קבועים (10 דקות של ניטור כל חצי שעה). ניתן לבצע את הניטור בשכיבה על המיטה, בישיבה על כדור, בעמידה, בהליכה ואפילו במקלחת. בחדר הלידה קיימים מוניטורים ניידים שמאפשרים תנועה חפשית של היולדת תוך כדי ניטור העובר. המוניטור עמיד במים והיולדת יכולה להנות ממקלחת חמה יחד עם המוניטור המאפשר מעקב אחר העובר.