בית חולים שערי צדק
המרכז הרפואי שערי צדק הוא בית חולים בירושלים. נחנך ב-י\"ט בשבט תרס\"ב 27 בינואר 1902. מייסדו ומנהלו הראשון במשך 45 שנה, היה ד\"ר משה וולך, דמות מרכזית בתולדות הרפואה בתקופת היישוב. בשנת 1980 עבר בית החולים למשכנו החדש בשכונת בית וגן בירושלים
רחוב שמואל בייט 12, ת.ד 3235, ירושלים 9103102
02-6666666
הדיקור מסייע במגוון רחב של מקרים ומצבים, כאשר העיקריים שבהם הם : כאבים, לחץ וחרדה, זירוז לידה, צירים חלשים, צירים לא סדירים, צירים מוקדמים, הרפייה ופתיחת צוואר הרחם,לידה תקועה/לא מתקדמת ועוד'.
לעיתים, ישנם מקרים בהם נעדיף התערבות מינימלית כגון דיקור על פני זרוז כימי . אך מה שקובע לבסוף זה המצב הקליני של היולדת ושיקול הדעת המקצועי של הצוות. יתרון משמעותי - את הדיקור ניתן לקבל כבר בקבלה למיון המיילדותי או במחלקות הנשים לרבות דיקור לזירוז לידה בניגוד לזירוז הכימי אותו ניתן לקבל אך ורק בתוך חדר לידה.
אנו מאפשרים לכל יולדת לבחור את צורת הביות המתאימה לה. המונח "ביות" מתייחס למקומו של התינוק במהלך האשפוז שלאחר הלידה. כל יולדת יכולה לבחור את האפשרות המתאימה לה.
ביות מלא התינוק שוהה לצד האם כל הזמן. כל הטיפולים, הבדיקות וההדרכות נעשים בחדר היולדת. במחלקות ג' וד' הותאמו חדרים מיוחדים ליולדות המעוניינות בביות. החדרים מרווחים ומאובזרים בציוד לשהייה עם התינוק. על חדרי הביות מופקדת אחות ייעודית שתומכת ביולדת ובתינוק כיחידה אחת.