דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

סיפור מקרה מאת מדקרת במשמרת

לאה כהן(שם בדוי) בת 42 לידה 9 הריון 10. את הקריאה אליה קיבלתי לאחר שלאה הגיעה למיון המיילדותי לפני כשש שעות עם צירים כואבים מאד ובפתיחה 2. אחרי שש שעות במיון המיילדותי אשר בהן עדיין הייתה עם פתיחה 2 ועם צירים כל דקה, כואבים חזקים כאשר היא מסרבת לכל התערבות שהמיילדות המקסימות ניסו להציע לה, כדוגמת, להיכנס לחדר לידה לקבל אפידורל או לקחת גז צחוק כדי להקל עליה. או אז המיילדות הציעו ללאה לנסות דיקור סיני.


לאה לא הכירה את הדיקור אך אחרי שאלת רב, היא קבלה אישור והסכימה לנסות. נכנסתי ללאה וראיתי לפני אישה מותשת, מיואשת ושבורה אחרי שעות כאב רבות. הסברתי לה בקיצור מהו הדיקור.

אחרי אבחון קצר, אבחנתי כי לאה, מרוב לחץ, מכווצת את השרירים ואין לגוף יכולת לשחרר ולאפשר התקדמות בפתיחה. הצירים כאבו מאד והיו תכופים מידי ובעצם לא עשו את עבודת הפתיחה. מכיוון שלאה הייתה כל כך מכווצת ולחוצה. בדיקור שמתי לה בעיקר בנקודות מרגיעות וכמה נקודות שעובדות על הזרמת דם לרחם שידועות כמניעות ומזיזות.

אחרי ששמתי מחטים דיברתי עם לאה וניסיתי לחזק אותה שיש לה עוד הרבה כוחות ושהלידה יכולה להגיע ברגע. בנוסף לדיקור עשיתי לה הרפיה קצרה ויצאתי מהחדר. אחרי רבע שעה, כשהגעתי לראות מה שלומה של לאה, גיליתי כי היא ישנה!! המיילדות היו המומות. אמרתי להן כי זה מעולה וכי אני מאמינה שזה יעזור ללאה להתקדם.


המשכתי הלאה והלכתי לטפל בפניות לדיקור שהיו בחדר לידה, תוך בקשה מהמיילדות להתקשר אלי אם תהיה איזושהי בעיה עם לאה. אחרי כחצי שעה חזרתי כדי להוציא מחטים ונגלה לפני מחזה שלא עלה בדמיוני שיקרה. לאה שוכבת מאחורי הוילון במיון המילדותי חיוך נסוך על פניה ובידיה עטופה לה ברוגע תינוקת מתוקה.

בזמן הקצר שלא הייתי, המיילדות הבחינו כי יש ירידות בדופק התינוק של לאה ורצו אליה לראות מה קורה. היא ישנה, העירו אותה וביקשו לבצע בדיקה פנימית לראות מה קורה. ומה שקרה הוא שהפתיחה קפצה מ 2 ל 10תוך 45 דק'!! ושהתינוקת כבר ממש רוצה לצאת. ובאמת כך ארע, תוך שתי לחיצות, התינוקת הגיחה לאוויר העולם צורחת במלוא כוחותיה.

איחלתי ללאה הרבה מזל טוב והחלמה מהירה ויצאתי מתרגשת אל מאחורי הוילון. יעילות הדיקור ממשיכה להפתיע אותי שוב ושוב. המקרה של לאה, הוא רק דוגמא אחת מיני רבות. ישנן תוצאות מאד יפות לדיקור. אינני יודעת להסביר תמיד איך הדיקור עושה כאלו פלאים, אבל למי ששואל למה רפואה סינית? אני עונה חד משמעית. כי זה עובד!!!!