המרפאה האונקו-גנטית

המרפאה האונקוגנטית במרכז הרפואי שערי צדק מספקת ייעוץ לחולים בסרטן מסוגים שונים - סרטן שד, שחלות, מערכת העיכול ועוד - ולבני משפחתם, במטרה לקבוע אם יש חשד לתסמונת תורשתית של סרטן במשפחה. בהתאם לסוג הסרטן, גיל האבחנה והרקע המשפחתי, תיתכן המלצה לבירור גנטי עבור תסמונות שונות של ממאירויות. בנוסף יינתנו הערכות סיכון, המלצות למעקב ומניעה והמלצות עבור קרובי משפחה. כמו כן, מתקיימת במסגרת המכון מרפאה גסטרו-גנטית רב-תחומית [קישור] אחת לשבוע.

אנא הביאו לפגישת הייעוץ מסמכים ותיעוד רפואי לגבי סוגי הסרטן במשפחה, דו"חות פתולוגיים ובדיקות גנטיות שנעשו בעבר, אם נעשו.
מטרת המרפאה לקבוע האם יש חשד לתסמונת תורשתית של סרטן במשפחה, ובהתאם לתת המלצות לבירור גנטי אם ניתן ולתת הערכות סיכון והמלצות למעקב ולמניעה.
במהלך הביקור היועצת תיקח פרטים אישיים כולל היסטוריה רפואית ותצייר עץ משפחה כולל פירוט לגבי מקרי הסרטן במשפחה - סוגי הסרטן וגילאי האבחנה.
במסגרת המרפאה מבוצעות הבדיקות הבאות: בדיקת מוטציות שכיחות בגנים ידועים, בדיקת רצף מלאה לגנים ידועים, בדיקות שונות המבוצעות על רקמת גידול (כגון בדיקת יציבות סטליטים MSI וצביעת חלבונים בגידול- IHC) ועוד.
אם יש אינדיקציה לבירור גנטי, תוצאות הבירור ימסרו בייעוץ חוזר בו יינתן גם מכתב הסיכום, כולל הערכות סיכון והמלצות. תוצאות בירור גנטי אינן נמסרות בטלפון או בדואר אלא בייעוץ פנים אל פנים בלבד!

לקראת הביקור במרפאה יש לשלוח בפקס את ההפניה הרפואית וההתחייבות לביקור.

מידע למטופל ולמטופלת

כל מה שחשוב לדעת

במרכז הרפואי שערי צדק המטופל נמצא במרכז.
לשם כך ריכזנו עבורכם המטופלים (ובני המשפחה) מידע רב על המחלקות, הטיפולים והפעולות הצפויים לכם בעת שהותכם במרכז הרפואי

  • טלפון : 02-6666336
  • טלפון נוסף : 02-6666435
  • המוקד לזימון תורים : 02-6555999
  • פקס: 02-6666935
  • מיקום: בניין ראשי, קומה 5, המכון לגנטיקה רפואית