בדיקה להערכת תפקוד האוזן הפנימית ועצב השמע. בבדיקה זו ניתן לברר את סף השמיעה באופן אובייקטיבי ללא צורך בשיתוף פעולה של הנבדק. בבדיקה מתקבלות תגובות חשמליות לאורך מסלול השמיעה עד גזע המוח.
על הנבדק לישון או להיות במצב מאוד רגוע במהלך הבדיקה. אם מדובר בתינוק, ניתן לרוב לבצע את הבדיקה ללא טשטוש או הרדמה עד גיל 5-6 חודשים. מעל גיל זה ועד גיל בו הנבדק יכול לישון או לנוח באופן עצמאי, נהוג לבצע בדיקה זו תחת הרדמה.
אופן הבדיקה:
הבדיקה אינה פולשנית או כואבת. בבדיקה מוצמדות אלקטרודות למצח וליד שתי האוזניים. דרך אוזנייה קטנה המונחת בכניסה לתעלת האוזן החיצונית מועבר גירוי אקוסטי. כתגובה לגירוי הניתן בעוצמות שונות, מתקבלות תגובות מעצב השמיעה בגזע המוח.
נכון להיום אנו מבצעים בדיקה זו רק לתינוקות וילדים.