דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

כירורגית לב-חזה

פעילות המחלקה מכסה את כל ההיבטים הקשורים לניתוחי לב במבוגרים. המחלקה מתאפיינת ברמה טכנית וטיפולית גבוהה ביותר המאפשרת שימוש בטכניקות חדשניות.
במחלקה מבוצעים ניתוחי מעקפים, ניתוחים להחלפת מסתמים ובמידת האפשר - תיקונם. במחלקה מבוצעים גם ניתוחי אבי העורקים.

ניתוח מעקפים

ניתוחי המעקפים מבוצעים בטכניקות המתקדמות ביותר, לרוב עם מכונת לב-ריאה, אך בחולים בעלי סיכון גבוה או צרכים מיוחדים ניתנים לביצוע off-pump.
ניתוחי מעקפים מבוצעים בעזרת שתלים עורקיים במידת האפשר (ולא בשתלים ורידיים), כדי להבטיח אורך חיים מירבי של השתלים והימנעות מניתוח או פרוצדורה חוזרת.
לקריאת מאמר מקיף המיועד למטופלים הצפויים לעבור ניתוח מעקפים בעורקים הכליליים לחצו כאן.

ניתוחי המסתם האאורטלי

ניתוחי המסתמים מקיפים את כל מסתמי הלב. בשכיחות הולכת ועולה (עקב הזדקנות האוכלוסיה) מבוצעים ניתוחי החלפת המסתם האאורטלי. במקרים של חולים שהינם בסיכון גבוה ביותר לניתוח - פרוצדורה זו מבוצעת בעזרת החדרת המסתם בצנתור TAVI בשיתוף עם צוות המצנתרים של המחלקה הקרדיולוגית.

יחידת ניתוחי חזה minimally invasive thoracoscopy VATS

היחידה לטיפול בגידול בית חזה ובעיקר ניתוחי ריאות לטיפול בסרטן ריאה שמבצעת מגוון ניתוחים בגישה זעיר פולשני.

ניתוחי מסתמים נוספים

במקרה של בעיה במסתם המיטרלי, ההעדפה כיום היא לתקן אותו (כדי להימנע ממסתם תותב) ורק בעת הצורך ובלית ברירה אחרת להחליף מסתם זה במסתם תותב (מכני או ביולוגי).
המחלקה מתמחה בתיקוני המסתם ולה ניסיון רב בתיקוני המסתם המיטרלי למגוון מצבים פתולוגיים.

ניתוחי אבי העורקים


המחלקה מתמחה בניתוחים של ניתוחי אבי העורקים, בעיקר של אבי העורקים העולה וקשת אבי העורקים. ד"ר פינק התמחה בחו"ל באחד המרכזים הגדולים בעולם בתחום ניתוחים זה. ניתוחים אלה מיועדים לאנשים הסובלים ממפרצת באבי העורקים הדורש טיפול כירורגי בכדי למנוע קרע של אבי העורקים.

ניתוחים אלה הינם מורכבים ביותר ולמחלקה ניסיון עשיר ואחוזי הצלחה גבוהים בביצועם. בניתוחי אבי העורקים המחלקה מתמחה אף בניתוחי שימור המסתם האאורטלי כאשר יש צורך בהחלפת אבי העורקים משורש אבי העורקים. ישנה אפשרות לשמר את המסתם הטבעי ולהימנע מהחלפתו במסתם תותב ולהימנע מן הצורך בטיפול בנוגדי קרישה. ניתוחים מסוג זה מבוצעים אף הם במחלקתנו.

היחידה לניתוחי ריאות מתמחה בניתוחי ריאות ובית החזה.