דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

מכון האולטרסאונד

מכון האולטרסאונד במרכז הרפואי שערי צדק הוא חלק אינטגרלי מתהליך האבחון של בעיות בכל תחומי הרפואה (מלבד מיילדות). הדמיות הן כלי אבחוני ראשון במעלה ובבית חולים המשרת מספר כה רב של מטופלים מכשירי ההדמיה לא נחים, במיוחד מכשירי האולטרסאונד שמסייעים גם בביצוע טיפולים פולשניים.

לרשות המכון מכשירים רבים למטרות מגוונות, וביניהם 20 מכשירי אולטרסאונד חדישים הפזורים במחלקות השונות ברחבי בית החולים: במחלקה לרפואה דחופה (המיון), במחלקות הילדים ובמיון ילדים, בפגייה, במרפאות הנשים, במכון הלב, וכמובן במכון האולטרסאונד. המכשירים נבחרו בהתאם לצרכים של כל מחלקה, לכל מכשיר פונקציות ייחודיות הרלוונטיות לאבחונים שמבוצעים בה. המשותף לכולם הוא הרזולוציה הגבוהה ונוחות העבודה. פיזורם האסטרטגי במחלקות השונות מייתר את הצורך בניוד מכשירי אולטרסאונד ברחבי בית החולים, פעולה מסורבלת שמזיקה למכשיר ומעכבת את האבחון והטיפול.

אולטרסאונד משמש בין היתר לביצוע בדיקות אקו לב מתקדמות, בדיקות אלסטוגרפיה (אלסטיות של רקמה, בדיקה שעוזרת לאבחן בין תהליכים ממאירים לשפירים), בדיקות לאחר הזרקה של חומר ניגוד וסריקות בעת ניתוחים לפרוסקופיים. בעזרת מתמר מיוחד מתקבלת בזמן הניתוח תמונה באיכות יוצאת דופן שמאפשרת דיוק מרבי.