דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

מעבדה מולקולרית המטולוגית

המעבדה ההמטולוגית המולקולרית הינה חלק ממערך המטולוגי המתקדם ומהווה ענף חדשני במרכז הרפואי שערי צדק. הצוות והחוקרים של המעבדה הינו מיומן ומקצועי העובד בסטנדרטים גבוהים, העומדים בדרישות התקן והאקרדיטציה של מכון הגנטי.
על מקבלי השירות מהמעבדה נמנים: המחלקה המטולוגית, מכון גנטי של המרכז הרפואי, בתי חולים אחרים, קופות חולים, רופאים עצמאיים, יזמים ביוטכנולוגיים, מוסדות מחקר ועוד.

מבנה ומטרת המעבדה

המעבדה כוללת מספר מגוון של בדיקות, בניהן: ביצוע בדיקות מולקולריות וגנטיות דחופות, בדיקות לגילוי ממאירות, בדיקות ציטוגנטיות רחבות, בדיקות קריוטיפ, ביצוע אנליזת ריצוף ומבנה סטרוקטוראלי של הגנום של מח עצם בחולים המטואונקולוגים מבוגרים; בדיקות מעקב מולקולריות וציטוגנטיות תקופתיות, ביצוע סריקה מולקולרית אונקולוגית אבחונית, תורשתית ופארמוקינטית. המעבדה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם היחידה לאפיון תאים, ציטולוגיה ומורפולוגיה של מח עצם. המטרה העיקרית של המעבדה הינה- מתן תשובה מקיפה ומהירה שתאפשר אבחון מדויק של החולה, התאמת טיפול אישי שמאפשר החלמה ושיקום בהתאם לקווים המנחים של רפואה מכוונת אישית, ומעקב אחרי MRD.
הבדיקות במעבדה ההמטולוגית
במעבדה מבוצעות מגוון רחב של בדיקות, תוך שימוש בטכנולוגיות ברמה של ,state-of-the-art, יישום שיטות חדשניות ומובילות תוך דגש על עמידה בתנאים קפדניים של אבטחת איכות חיצונית ופנימית.

אבטחת איכות

במעבדה מבוצעות תוכניות פנימיות וחיצוניות של אבטחת איכות. במעגל הראשון מופעלות תכניות פנימיות של אבטחת איכות במסגרת כל בדיקה פרטנית וכל מכשיר הנמצא בשימוש המעבדה.
תכניות אלו כוללות הרצת בקרים (Controls) תיעוד של נתוני בקרים וכן תקלות המתרחשות במהלך העבודה. המעבדה לוקחת חלק במגוון תכניות של אבטחת איכות חיצונית הבוחנות את דיוקן ואיכותן של תוצאות הבדיקות.

פעילות אקדמית

במעבדה מתקיימת פעילות אקדמית מחקרית רחבה בתחומי המטו-אונקולוגיה, התמיינות, קלונליטי ויציבות הגנום. במסגרת פעילות אקדמית זו ניתנת הדרכה לתלמידי תואר שני ושלישי בשיתוף עם האוניברסיטה העברית בירושלים. החוקרים במעבדה משתפים פעולה עם מוסדות אקדמיים מובילים בארץ ובעולם ובכללם האוניברסיטה העברית, מכון ויצמן למדע, אוניברסיטת תל-אביב, ביה"ס לרפואה של הטכניון, Northwestern University Chicago, Il, Baylor College, Texas,.

מידע למטופל ולמטופלת

  • שעות ביקור: ימים א'-ה' 8:00-16:00
  • מעבדה לבדיקות דחופות פעילה בכל שעות היממה

    שעות עבודה: ימים א'-ה' 8:00-16:00