דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

מחלקת אשפוז המטולוגי

במחלקת האשפוז במערך ההמטולוגי מאושפזים מטופלים הזקוקים להשתלת מח-עצם, מטופלים עם מחלה המטו-אונקולוגית המקבלים טיפול כימותרפי אינטנסיבי (כגון חולי לויקמיה חריפה ולימפומה אגרסיבית) וכן חולים שפיתחו סיבוכים לאחר שקיבלו טיפול כימותרפי (כמו חום וזיהום על רקע הפגיעה במערכת החיסון). בנוסף, מאושפזים במחלקה גם מטופלים עם אבחנות המטולוגיות שאינן ממאירות, כמו הפרעות בקרישת הדם, אנמיות על רקע אוטואימוני ועוד.
החולים המאושפזים במחלקה הינם בגילאי 18 ומעלה, מירושלים וסביבתה, מרחבי הארץ ואף מחו"ל.

במחלקה ההמטולוגית 10 חדרי בידוד מיוחדים, חדרי הבידוד מאובזרים לנוחיות המטופל ומשפחתו וערוכים לשהייה ממושכת במחלקה. בכל חדר, בנוסף למיטת החולה ישנה כורסא, שולחן, ארונות אחסון, חדר מקלחת ושירותים, מיטה נוספת למלווה, טלוויזיה עם כבלים, מקרר, מיקרוגל וקומקום חשמלי.

במחלקה קיים מטבח המיועד למשפחות המאושפזים ומצויד לשם הכנת ארוחות קלות.
במחלקה נמצא הליכון למטופלים המקפידים על פעילות גופנית במהלך האשפוז.
המטופלים המאושפזים תקופה ארוכה ובני משפחותיהם זוכים, בנוסף לטיפול הרפואי, גם לטיפולים משלימים מגוונים דרך המרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן כגון טיפולי מגע, טיפולי גוף ונפש, דיקור סיני ויפני, טיפולי שיקום וקבוצות תמיכה.

צוות המחלקה

צוות המחלקה הינו רב-מקצועי וכולל: רופאים, צוות סיעודי מוסמך ומנוסה, אחות מתאמת השתלות מח עצם, דיאטנית, פיזיוטרפיסטית, עובדת סוציאלית, פסיכולוגית רפואית, צוות טיפול תומך לטיפול פליאטיבי, צוות ליווי רוחני, צוות אדמיניסטרטיבי וכוח-עזר. צוות יועצים בכירים בתחום של מחלות זיהומיות זמין בכל עת.

שעות ביקור

ככלל, עקב הדיכוי החיסוני המשמעותי ממנו סובלים החולים, אנו ממליצים למטופלים לשמור על בידוד חברתי ולהימנע מחשיפה למספר גדול של אנשים במהלך האשפוז והטיפולים. עם זאת אנו מאפשרים הימצאות של מלווה במשך כל שעות היממה. המלווה יכול להתחלף בהתאם להיערכות והאפשרות המשפחתית לליווי. צוות סיעודי ורפואי נמצאים במחלקה במשך כל שעות היממה.

מידע למטופל ולמטופלת