המחלקה לרפואה דחופה (מיון)

אודות

המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי שערי צדק משרתת את תושבי ירושלים והסביבה והיא המחלקה הפעילה בעיר. מספר הפניות למחלקה עולה כל שנה.

את המחלקה מאיישים כל יום עד חצות הלילה רופאים בכירים בעלי התמחות ברפואה דחופה או ברפואה פנימית. לעיתים קרובות הצוות הבכיר עובד אף עד שתיים או שלוש לפנות בוקר בשל עומס המטופלים.

הסיעוד במחלקה לרפואה דחופה

​צוות הסיעוד במלר"ד - הפנים של בית החולים


המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) היא שער הכניסה של בית החולים. אליה מגיעים רוב הפונים המחפשים טיפול רפואי שאינו מבחירה. זהו המפגש הראשון של המטופל עם המערך הרפואי בשערי צדק.
אנחנו, האחים והאחיות של המלר"ד יודעים כי נהיה הפנים הראשונות והצוות הראשוני אותו יפגוש המטופל. במקום של כאב, חרדה וחוסר ידיעה אנו רואים את האדם שבמטופל ופועלים מתוך רגישות ומקצועיות לקידום התהליך הטיפולי בחולה.הצוות הסיעודי אחראי לקליטת המטופל עם הגעתו למחלקה, ביצוע מיון ראשוני על פי דרגת דחיפות וריכוז הטיפול בחולה לאורך כל זמן שהותו במחלקה. לשם כך נדרש הצוות לידע נרחב ולמיומנויות רב-תחומיות: החייאה, טיפול בחולים קשים ומורכבים, טיפול בו-זמני בחולים בדרגות קושי שונות תוך הפעלת שיקול דעת ועבודה על פי סדר קדימויות, והכל תוך תפקוד יעיל במצבי לחץ וחירום ושיתוף פעולה הדוק עם הרופאים. אנו יודעים כי לכל מטופל הפונה למחלקה לרפואה דחופה יש מעגל משפחתי או חברתי הסובב אותו. על כן בעת הטיפול מושם דגש על מעגלי התמיכה השונים של המטופל ושיתופם בתהליך הטיפולי. מטרתנו היא מתן טיפול איכותי ויעיל לכל הפונה למחלקה לרפואה דחופה תוך הקפדה על שמירת כבוד המטופל ובני משפחתו.

מידע למטופל ולמטופלת

יצירת קשר

  • טלפון : 02-6555509
  • טלפון נוסף : 02-6555249
  • מיקום: בניין ראשי, קומה 2
  • מזכירות הנהלת המלר"ד
    טלפון: 02-6555726
    דוא"ל: dem@szmc.org.il