דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית

תחומי פעילות

אבחון מחלות זיהומיות הנגרמות על ידי חיידקים, שמרים, עובשים, פטריות ופרזיטים. הבדיקות מתבצעות על מגוון רחב של דגימות (דם, שתן, צואה, הפרשות מערכת הנשימה, דרכי המין, עיניים וגרון, מוגלה מפצעים ועוד) המעבדה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם צוות המחלקה למחלות זיהומיות במטרה לנהל בצורה היעילה ביותר מקרים של זיהומים חמורים, תוך שימת דגש על מתן תשובות מעבדה מדויקות במהירות האפשרית.

 

במעבדה משתמשים בכל השיטות המקובלות (צביעות ומיקרוסקופיה, תרביות על מצעים לבידוד וזיהוי המחולל) זיהוי המחולל מתבצעת ברוב המקרים שיטת הMALDI-TOF ובמידה שצריך בשיטות מולקולאריות לזיהוי חיידקים ע"י אמפליפיקציה (PCR) וקביעת רצף הDNA לדוגמא: הגן המקודד ל16srRNA לחיידקים וה18srRNA לפיטריות.

 

קביעת רגישות לאנטיביוטיקות - בדיקה חשובה לקביעת הטיפול האופטימלי בחולה – מתבצעת במעבדה בשיטת הדיסקים בצורה שגרתית. במקרה של זיהומים קשים ניתן לקבוע את ה Minimum Inhibitory Concentration) MIC בשיטת E-Test .והMicro -Broth Dilution )

פעילות למניעת זיהומים הנגרמים על ידי חיידקים מולטי-עמידים לאנטיביוטיקה הנרכשים במוסדות רפואיים (Nosocomial Infections)גם מתבצעת במעבדה למיקרוביולוגיה קלינית.

תחומי המחקר

רוב המחקרים הם בתחום של המיקרוביולוגיה קלינית ומתבצעים בשיתוף פעולה עם רופאים או מתמחים בבית החולים.
חלק לא מבוטל של מהחקרים הם במסגרת של שיתוף פעולה לאומית או בין-לאומית.

לרשימת הפרסומים לחצו כאן

מידע למטופל ולמטופלת

יצירת קשר