דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אודות המחלקה

הכמיהה להורות ולהמשכיות היא צורך ראשוני הקיים באדם, אך לצערנו כ -15% מהזוגות החפצים להגשים חלום זה נתקלים בקושי לממש זאת. ההתמודדות עם אי הפריון מורכבת ועלולה לגרום למצוקה נפשית, המלווה לעתים בתחושות אשם, בבעיות בזוגיות ובדיכאון. בתרבויות מסוימות מאבדת האישה ועמה בן הזוג את מעמדם החברתי. מחקרים מצביעים אף על תחושת אבדן: אבדן של הגשמת מטרה, אבדן הערכה ודימוי עצמי קודם, אבדן הרצון ורגש ההמשכיות הראשוני ואבדן מה שנתפס עד עתה כשליטה על מהלך החיים. בין פוריות ותפקוד מיני קשרים רבים והיזון חוזר ובני הזוג יכולים להיקלע לסחרור: אי הפריון יביא לירידה בתפקוד המיני, תתפתח חרדת ביצוע, אלו יביאו לירידה בתדירות קיום יחסי מין וכך נשוב לנקודת הראשית - לבעיית הפריון.

היום, בעידן הרפואה המודרנית עם התקדמות רפואת הפריון, אנו מצליחים לשמחתנו לסייע לרוב הפונים, עם זאת, "חלון ההזדמנויות" תלוי בעיקר בגיל האישה והדרך איננה קלה ועשויה להיות ממושכת. לדאבוננו, מטופלות רבות נזקקות למחזורי טיפול רבים. רוב הטיפולים כוללים זריקות יומיות, ביקורים תכופים במרפאות וביצוע בדיקות רבות. לתרופות תופעות לוואי, כגון שינויים במצב הרוח, רגישות בחזה, נפיחות בבטן וגירוי מקומי. הטיפולים מלווים בחשש לסיבוכים, כגון גירוי יתר שחלתי, דימום או זיהום לאחר שאיבת הביציות. בין המטופלות קיים פחד מהשפעה ארוכת טווח של תרופות הפריון. משפחת התרופות נמצאת בשימוש שנים רבות ולא הוכחה באופן כוללני השפעה שלילית לטווח ארוך.

הפריה חוץ גופית שינתה את האפשרויות של אנשים ביחס להורות וסיפקה לאלפי אנשים ברחבי העולם הזדמנויות חדשות ותקווה לחוות הורות. חברי היחידה שלנו מודעים היטב לנסיבות ולמצבים הרפואיים המביאים אנשים למרפאה שלנו. הצוות שלנו נותן מענה לצרכים ולרצונות של המטופלים שלנו לצד קשב ורגישות לכל מצב ייחודי. היחידה מתאימה עבור כל מטופל\ת טיפול המתוכנן בקפידה ומותאם ספציפית אליו\ה זאת באמצעות שימוש בטכנולוגיות וטכניקות חדשות ביותר, וכמובן הרבה עבודה קשה.

המחלקה לפוריות והפריה חוץ גופית בשערי צדק ובביקור חולים מאובזרת באמצעים מודרניים המספקים רמות גבוהות ביותר של טיפול רפואי לצד רגישות כנה לפרטיות המטופלים. ישנו דגש מיוחד על בטיחות וביטחון וקיימות מערכות רבות במקום על מנת להגן על חומרים ודגימות הנמצאים במעבדות היחידה. בנוסף, מערכות מעקב ממוחשבות תוכננו במיוחד כדי לעקוב אחר ההתקדמות של המטופלים, והוקם חדר ניתוח המותאם לצורכי היחידה.

מטרתנו היא לבנות עבור מטופלים תוכנית טיפול אשר תשיג את היעד המיוחל. דרכי הטיפול וכן התופעות הנלוות הינם אישיים לכל זוג. נשמח ללוות אתכם ולענות על כל שאלה המתעוררת במהלך הטיפול. בתקווה ובתפילה להצלחה.


אתר אינטרנט אישי למטופלות שקיבלו שם משתמש וסיסמה - לחצו כאן

קראו על אבחון טרום השרשתי