דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

המרכז לסיוע הוליסטי ע"ש יורי שטרן

המרכז לסיוע הוליסטי הוקם בשנת 2007 על ידי קרן יורי שטרן (ע"ר) ומעניק מדי שנה אלפי טיפולים ברפואה תומכת לחולי סרטן ולבני משפחותיהם בסיועם של יותר מ-120 מטפלים מוסמכים העובדים בהתנדבות.
למרכז מוקד פעילות בארבע מחלקות אונקולוגיות במרכז הרפואי שערי צדק (אשפוז יום אונקולוגי, המחלקה האונקולוגית, אשפוז יום המטולוגי ואשפוז יום ילדים) והוא הפך לחלק בלתי נפרד מהמאמץ לשיקום וטיפול בחולי סרטן במרכז הרפואי.
במסגרת בית החולים ניתנים הטיפולים ללא תשלום. טיפולי המשך בתשלום סמלי ניתנים בקליניקה שבבית יורי שטרן בבקעה בירושלים.

לטיפולים המשלימים השפעה משמעותית על איכות החיים של החולים במחלת הסרטן, בהתמודדות הפיזית והנפשית עם המחלה. לאחר הטיפול חולים רבים מדווחים על הקלה בתופעות הלוואי של הכימותרפיה ועל שיפור במצבם הבריאותי. דיווחים נפוצים כתוצאה מהטיפול: חזרת התיאבון, יכולת מחודשת לישון, חזרת התחושה בגפיים והקלה בתופעות הבחילה והנימול. הטיפולים מעניקים תקווה מחודשת ויכולת משופרת של החולים לעמוד בטיפולים כימותרפיים נוספים ובכך משפרים את סיכויי ההחלמה.
ישנם גם טיפולים שנועדו לחברי המסגרת התומכת (בני המשפחה והצוות הרפואי והסיעודי) שעזרים להקל על הלחץ הנפשי שלהם ולהביא אופן עקיף לשיפור נוסף במצב החולים.

על המרכז

המרכז לסיוע הוליסטי הוא עמותה רשומה ומוכרת, ללא מטרות רווח, שכל פעילותה ממומנת על ידי תרומות.
המרכז מגייס ומכשיר מטפלים מוסמכים ברפואה משלימה לעבודה טיפולית תומכת עם חולי סרטן ובני משפחותיהם. מטרת הטיפולים (רפלקסולוגיה, מסאז' רפואי, מסאז' תאילנדי, שיאצו, טיפולי גוף-נפש, וקרניוסקראל וטווינא) היא לתמוך ולסייע לחולים בהתמודדות הפיזית והנפשית עם המחלה ועם הטיפולים הרפואיים הנלווים לה.
מודל הפעילות של המרכז לסיוע הוליסטי, המבוסס על מערך מטפלים שכולם מתנדבים, הוא ייחודי מסוגו בארץ ובעולם ומאפשר למרכז להגיע לאלפי מטופלים מדי שנה. בזכותו זוכים המטופלים להזדמנות לרפואה תומכת, שוויונית וזמינה.