דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

מרכז רמי

באגף האונקולוגי בבית-החולים שערי-צדק, הוקם מרכז, 'מרכז רמי', לשם סיוע למשפחות המטופלים.
בעוד שלצד המטופל קיים צוות רפואי מלא העומד לרשותו בטיפול בו (רופאים, אחיות, מתאמות טיפול, עובדות סוציאליות ועוד), הרי שלמשפחה בעלת הצרכים החדשים אשר נובעים מהמצב החדש, אין כלל מי שיעזור ויסייע.

לידתו של רעיון – המימד האישי

בננו, רמי-אברהם יניב, נפטר ממחלת הסרטן (GBM ) לפני כ-4 שנים.
רמי היה בן 39 בפטירתו, הניח אחריו את שני ילדיו: עילי בן 7 ועפרי בת שנתיים, אשתו אחותו והוריו. רמי טופל בארץ, בשני מוסדות רפואיים שונים.
את הניסיון שרכשנו בעת שליווינו אותו במחלתו, רצינו להעביר לאחרים. ניסיוננו זה הנו ניסיון 'מבוזבז', ורצינו לשתף בו בני משפחות הזקוקות לכך.

החזון והמעשה

"מרכז רמי" פועל מתוך הבנה כי סיוע לבני המשפחה, הנו חלק בל-ינותק מהטיפול הכולל בחולה עצמו. המרכז פועל בתוך בית החולים ובמסגרתו והנו חלק מהאגף וממערכת השירותים המוגשים בה לטובת החולה ובני משפחתו.

המרכז יסייע לכל המבקש/הפונה אליו, ללא הבדל מיגדרי, לאומי או דתי. המרכז יפעל תוך גילוי רגישות להבדלים תרבותיים, דתיים וחברתיים של הפונים אליו. המרכז ילווה את בני משפחות החולה באופן פרטני או משפחתי, ככל שניתן יהיה לסייע לצרכי המשפחה בתחומים שונים, על מנת להקל עליה, לשפר את יכולתה להתמודד עם המחלה ולאפשר לה לנסות ולקיים שיגרת חיים בעת שבן משפחתם מטופל במחלקה, ועפ"י הצורך גם לאחר מכן.

מתנדבי המרכז ועובדיו, יפעלו להעניק שירות מיטבי לפונים אליהם, מתוך הבנה ש'יד מושטת' בשעת מיצר/צרה, מסייעת לקרובים וגם לחולה עצמו. כיבוד האחר, אהבת האדם, מקצועיות ורצון להעניק ולהקל – הם העקרונות שינחו את פעילות המרכז. על מנת לסייע למשפחות המטופלים ולהקל על מסען, הוקם מרכז המתנדבים.

"מרכז רמי" הממוקם במרכז האונקולוגי ע"ש הלמסלי, בקומה 3 , יסייע למטופל ובני משפחתו בתאום הצוות הרפואי והשתלבות במגוון פעילויות המערך. העקרונות שינחו את המרכז החדש הנם כיבוד האחר, אהבת האדם, מקצועיות ורצון להעניק ולהקל. המרכז יסתייע במתן שירותים למשפחות המטופלים, בעמותות או גופים קיימים המתמחים בנושא זה או אחר תוך שיתוף פעולה מלא (גופי הסעה, גופי ידע ועוד). במקום יהיה חדר קבלה, ויבנה מעין 'מועדון' לבני המשפחות. במקום יוכלו להפגש עם בן המשפחה המטופל. פעילות המרכז תהווה מעין 'רפואה משלימה' לפעילות הצוות הרפואי הכוללת של האגף האונקולוגי.

צוות המתנדבים

הרבה מן המתנדבים הנם מי שהיו 'שם': הבריאו בעצמם מהסרטן או ליוו בן משפחה שחלה בו.
בין השאר כולל הצוות עובדות סוציאליות לשעבר, מבריאות ממחלת הסרטן, עורכי דין, שרברבים ועוד. יגויסו נוספים בעתיד ככל שיידרש ויעלה צורך.
הצוות יעבור השלמויות מותאמות.