דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

שירות דיאטה ותזונה

ההדרכה והטיפול התזונתי הם חלק בלתי נפרד מהטיפול הכוללני במחלה האונקולוגית. הטיפול התזונתי במכון האונקולוגי ומכון הרדיותרפיה בשערי צדק ניתן ע"י דיאטנית קלינית המתמחה בתחום.

מטרת ההתערבות התזונתית לסייע בכל אחד מהשלבים של הטיפל והמחלה , ביניהם לסייע בשמירה על משקל גוף תקין , לוודא צריכה נאותה של מרכיבי התזונה החיוניים לגוף והמסייעים לגוף לחזק את מערכת החיסון. לסייע בהפחתת תופעות לואי של הטיפולים ולשפר את הבריאות הכללית.
המטופלים מקבלים מידע לגבי תזונה מתאימה למטופל האונקולוגי וליווי אישי תוך התחשבות במצבו הרפואי, סוג המחלה, העדפותיו וגורמים נוספים. ליווי והתערבות תזונתית נכון שייעשה החל מהשלב של גילוי המחלה.

ייעוץ תזונה ודיאטה במכון ניתן על ידי צוות דיאטניות, רותם ראובני אבינועם, הדס לרנר – דיאטניות המתמחות בתחום האונקולוגיה והמטולוגיה.

מסגרת השירותים בהם ניתן ייעוץ תזונתי:

אשפוז יום אונקולוגי – ניתן ייעוץ והדרכה למטופלים המגיעים לאשפוז יום. המפגש עם הדיאטנית הינו על פי בקשות הצוות הרפואי והסיעודי או על פי בקשת המטופל ומשפחתו.
מרפאה ייחודית לתזונה בחולה האונקולוגי – קיימת מרפאה ייעודית לייעוץ דיאטנית לחולים האונקולוגים. יש להצטייד בהתחייבות מקופת החולים.
המרפאה מתקיימת בימים שני וחמישי בין השעות 11:00-13:00

מצבים בהם מומלץ לבקש ייעוץ דיאטנית:

הדרכה ראשונית לתזונה מותאמת עם גילוי המחלה, מצבים של ירידה בצריכת מזון בעקבות חוסר תאבון, איבוד משקל משמעותי בחצי שנה אחרונה או הופעת סימפטומים כגון: שלשולים בתדירות גבוהה, בחילות והקאות, עצירות קשה, קשיים בבליעה, פצעים מרובים בפה.