דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

תוכנית ננו-אונקולוגית

אודות

המרכז לננו-אונקולוגיה פועל מתוך המעבדה הממוקמת בבניין הראשי של בית החולים בקומה 5, בסמוך למעבדה לגנטיקה. המרכז לננו-אונקולוגיה מתמקד בפיתוח טיפולי סרטן חדשניים, בטוחים ויעילים המתבססים על ליפוזומים כנשא חלקיקי של תרופות שונות.

בראש המרכז לננו-אונקולוגיה עומד אלברטו (אברהם) גביזון PhD MD, שהינו פרופסור לאונקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית. פר' גביזון פיתח את התרופה הליפוזומלית דוקסיל (Doxil®), תרופה מאושרת בכל העולם להתוויות רבות וחשובות בסרטן כולל סרטן השד וסרטן השחלה. בימים אלה, המרכז לננו-אונקולוגיה עוסק בפיתוחים נוספים של תרופות ליפוזומליות כולל פורמולציה כימו-אימונותרפית חדשנית הידועה כ- PLAD , הנמצאת בשלבי מחקר ופיתוח מתקדמים. כמוכן, המרכז לננו-אונקולוגיה מלווה את הפיתוח הקליני של תרופה ליפוזומלית נוספת הידועה כ- ®Promitil , גם היא פרי המצאה של פר' גביזון, בשיתוף פעולה עם חברה ליפומדיקס ( LipomedixPharmaceuticals).

בצד לפעילות המעבדתית הטהורה, המרכז לננו-אונקולוגיה, ביוזמת פר' גביזון ובמימון חברת MERCK ,מוביל ניסוי קליני ייחודי פאזה 2-1b בסרטן שד עם התרופה דוקסיל והנוגדן ®eytrudaK. המעבדה לננו-אונקולוגיה כוללת חדר יצור ליפוזומים, חדר תרביות, וחדר כללי לאיפיון ובדיקות אנליטיות. פעילות המעבדה מנוהלת ע"י ד"ר הילרי שמידה, Ph.D. ,חוקרת מנוסה בתחום הליפוזומים.