דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

כירורגית כלי דם

היחידה לכירורגית כלי דם במרכז הרפואי שערי צדק עוסקת במגוון המחלות הפוגעות בכלי דם ומציעה טיפולים צנתוריים וניתוחיים כגון:

ניתוח עורקי התרדמה: Carotid Endarterectomy ניתוח זה מבוצע במקרים של היצרות קשה של עורק התרדמה בו מבצע המנתח ניקוי של פנים העורק על יד כריתת הרובד הטרשתי הגורם להיצרות העורק ומהווה מקור לתסחיפים לעורקי המוח. ועוד בטרם היציאה מחדר הניתוח, המטופל מוער והמנתח מוודא תפקוד תקין של המוח. החולה צפוי לחזור לתפקוד מלא תוך מספר ימים.

טיפולים אנדו-וסקולריים: היחידה היתה מחלוצות הטיפולים האנדו-וסקולריים בעורקי התרדמה, הרגליים והבטן בארץ. מדובר בטיפול צנתורי להרחבת כלי הדם העורקיים באגן הירכיים, בעורקי השוק ובכפות הרגליים. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית ובאשפוז קצר של 24 שעות.

היחידה מתמחה גם בטיפולים אנדו-וסקולריים במפרצות של אבי העורקים בחזה ובבטן, כולל בפריצות של המפרצות, ושימוש במגוון שתלים וטכניקות חדשניות והתוצאות מתחרות בתוצאות של המרכזים הגדולים ביותר באירופה ובארה"ב.

ניתוחי מעקפים של אבי העורקים, עורקי הרגליים והידיים. בהם משתמשים בשתלים ורידיים מגוף המטופל או שתלים סינתטיים. המעקפים מבוצעים עד לעורקים הקטנים בכפות הרגליים.

היחידה מציעה מגוון רחב של ניתוחים וטיפולים באי ספיקה ורידית, כולל טיפולים חדשניים כטיפולי לייזר וטיפול גלי רדיו.

במסגרת היחידה פועלת מרפאת חוץ למטופלים עם בעיות כלי דם שנשלחו מהקהילה ולמעקב לאחר טיפולים שונים. כמו כן, מתבצעים במרפאה טיפולים ייחודיים בפצעים כרוניים קשיי ריפוי. ביחידה פועל מכון כלי דם אשר מבצע את כל הבדיקות הבלתי פולשניות למחלות העורקים והוורידים. במכון שני מכשירי דופלקס משוכללים והיא מתופעלת ע"י 5 טכנאיות שהוכשרו במיוחד. הבדיקות מפוענחות ע"י ד"ר דוד שמש, מנהל המכון. אל המכון נשלחים חולים מכל איזור ירושלים.