דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אנדו-אורולוגיה ומחלות אבנים

אודות

היחידה לאנד-ואורולוגיה במרכז הרפואי שערי צדק מתמחה בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים למספר רב של בעיות בדרכי השתן, כגון אבנים בדרכי השתן, גידולים במערכת השתן ומחלות בלוטת הערמונית. ביחידה מתבצעים מגוון ניתוחים וכן תהליכי אבחון, איתור, הערכה ומעקב מרפאתי צמוד.

היחידה מציע טיפולים מהמתקדמים ביותר לטיפול באבנים בדרכי השתן והגדלה שפירה של הערמונית. עם ניסיון מצטבר של מעל ל-700 ניתוחים בשנה, וצוות אורולוגים מנוסה, היחידה מובילה בחדשנות, ראשוניות ובמגוון הניתוחים המבוצעים במסגרתה.

ליחידה הקרת בינלאומית ע״י ה World Endourological Society לצורך הכשרת רופאים אורולוגים ישראלים ומחוץ לארץ לצורך לימוד טכניקות הכי מתקדמות בתחום עם המכשור הכי חדשני.

מהי אבן בכליה?

אבן בכליה נוצרת כמשקע של מינרלים המתגבשים יחדיו בתוך המדיום המימי של השתן ונוצרים בתוך המערכת התוך-כלייתית האוספת השתן שנוצר בכליה. אבנים יכולות לנדוד לתוך השופכנים ושלפוחית השתן ולבסוף להפלט יחד עם זרם השתן. אבני כליה יכולות להיות קטנות, כמו גרגרי חול קטנטנים, אך לעתים תכופות הן גדולות יותר. אבנים יכולות להיות חלקות, משוננות, בודדות או מרובות.

הכליה אחראית על על איזון המים והמלחים בגוף. השתן הוא תוצר סופי של סינון המומסים והרעלים שבגוף. במצבים מסויימים, חומרים שנמסים בתוך השתן כמו סידן, אוקסאלאט ופוספט (זרחן), יכולים להפוך לבלתי מסיסים ולהופיע בשתן כגבישים. אבן כלייתית נוצרת כאשר הגבישים מתחברים יחדיו ויוצרים מסה סולידית.

מידע למטופל ולמטופלת

יצירת קשר

  • טלפון : 02-6555630
  • דוא"ל : UROCLINIC@szmc.org.il
  • מיקום: מחלקת אשפוז: בניין ראשי, קומה 7 מכון אורולוגי (מרפאה): בניין ראשי, קומה 2