דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

נוירו-אורולוגיה, אורולוגיה של נשים ורצפת אגן

אודות

נוירו-אורולוגיה ורצפת האגן מתמחה באבחון ובטיפול בהפרעות תפקודיות במערכת דרכי השתן הנובעות מליקוים נוירולוגיים (שלפוחית נוירופאתית).

 

האוכלוסייה המופנית למרפאה נחלקת לשתי קבוצות עיקריות: 

 

הקבוצה הראשונה כוללת הפרעות אריתטיביות שנגרמות בגלל רגישות יתר של דרכי השתן התחתונות (כיס השתן, הסוגרים ,השופכה וערמונית) כתוצאה מכשלים בציר שבין המוח לדרכי השתן התחתונות או תקלות במנגנון תחושתי (סינסורי) לקבוצה זו שייכות הפרעות כמו תסמונת שלפוחית שתן רגיזה ,דיסאוריה כאבי בטן תחתונה (שלפוחית) כרוניים, כאבי אגן ואברי מין.

 

לקבוצה השנייה שייכות מחלות שעיקרן הפרעות חסימתיות כגון עצירת שתן או קושי בהטלת השתן על רקע גורם חוסם כגון ערמונית מוגדלת, היצרות בשופכה, אבנים או גידולים בשלפוחית השתן או שופכה .והפרעה בהשתנה על רקע תת פעילות של שלפוחית השתן או שלפוחית שתן ריפוייה עם מרכיב כמעט חסימה.

 

נוירו-אורולוגיה מטפלת בבעיות הקשורות לרצפת אגן, ביניהן כאבים כרוניים באגן ובערמונית, הפרעות בתפקוד המיני (בגברים) כוללות הפרעות בחשק המיני, הפרעות או חסר זקפה, ליקויים במבנה הפין המפריעים לקיום יחסי מין, הפרעות בשפיכה ובאורגזמה.

 

באורולוגיה של נשים - מטפלים בכל סוגי אי שליטה בשתן (בזמן דחף, בזמן מאמץ ,OVER FLOW ,אי שליטה משולבת בין הסוגים) צניחת אברי אגן (חלחולת, רחם, שלפוחית השתן) פיסטולות.