דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

האבחנה: צליאק. ומה עכשיו?

כאשר מתבשרים שלילדכם יש צליאק מיד מתרוצצות השאלות: מה זה? איך מתמודדים עם זה? האם זה לכל החיים? האם אסור לאכול מאכלים המכילים אפילו מעט גלוטן? מאיפה זה בכלל בא?

אלה שאלות לגיטימיות וחשוב שתקבלו עליהן תשובות מוסמכות. עם הזמן תדעו יותר ויותר ואנו כאן כדי לעזור לכם לעבור את התקופה הראשונה בצורה הטובה ביותר. בסופו של דבר תגלו שהשד ממש לא נורא כי מדובר במחלה שניתן להכניס לשליטה מלאה רק על ידי שינוי תזונתי ותו לא. ללא תרופות, אשפוזים או טיפולים מיוחדים.

הטיפול במחלת הצליאק מתמקד בהקפדה על מזון נטול גלוטן. הקפדה על כך גוררת שגרת חיים השונה במקצת מן הספונטניות שאנו רגילים לה בהתנהלות היומיומית ומצריכה התארגנות נכונה כדי להקל את ההסתגלות ולהפוך את הדרך החדשה לקלה וזורמת. רופאי המרפאה ייעצו לכם כיצד להתנהל תזונתית בחיי היומיום בבית, בחברה, בבית הספר ובגנים, היכן ניתן לקנות מוצרים נטולי גלוטן ועוד.

על מחלת הכרסת (צליאק)

מחלת הכרסת (צליאק) היא הפרעת עיכול הקשורה למערכת החיסון ואשר משפיעה על החולה לכל אורך חייו. היא עלולה להופיע בכל גיל אך הופעתה נפוצה יותר בגיל הילדות המוקדמת. כאשר אדם חולה כרסת אוכל מזון המכיל גלוטן (חלבון המצוי בדגנים), נוצרת תגובה דלקתית הפוגעת במעי הדק. הגלוטן מצוי בחיטה, בשיפון ושעורה ולפיכך על חולי כרסת להימנע מצריכת דגנים אלה.

דגשים תזונתיים

צליאק (כרסת) היא מחלה אוטואימונית בה המערכת החיסונית של הגוף תוקפת את המעי בזמן חשיפה לחלבון הגלוטן. חלבון זה, המורכב מגלוטנין וגליאדין, קיים במיני דגן: חיטה, שעורה, שיפון וכוסמין, בעוד יש חילוקי דעות לגבי שיבולת שועל (קוואקר). הסיבות להיווצרות המחלה לא ברורות דיין אך ברור כי שילוב של פקטורים סביבתיים וגנטיים חשובים. חשיפה של חולי צליאק לגלוטן גורמת לדלקת כרונית ולנזק לסיסים (מבנים דמויי אצבעות במעי הדק) המפרקים את מרכיבי המזון וסופגים אותם.

מידע למטופל ולמטופלת

יצירת קשר