דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

המרכז החינוכי ע"ש אברהם לינקולן

בית ספר בית הספר שליד מחלקות הילדים במרכז הרפואי שערי צדק מספק שירותים חינוכיים, פעילויות העשרה ותמיכה רגשית לילדים מגיל 3 עד גיל 21 המאושפזים בבית החולים או מגיעים לביקור במרפאות. השהות בבית החולים מפרה את האיזון הכללי של הילד ושל סביבתו הקרובה בשל החרדה הקיומית המתעוררת בעקבות החולי והיעדר תחושה של שליטה עצמית. בתוך משבר זה בית הספר מייצג נקודת אור המאפשרת לשמר את החלק הבריא בעולמו של הילד באמצעות תכנים נורמטיביים ודפוסים המוכרים לילד ולמשפחתו . בית הספר נוקט בגישה חינוכית הוליסטית שמתייחסת לבריאות הנפשית של הילד באותה מידה של חשיבות כמו לבריאותו הגופנית. דרך העבודה של הצוות מתייחסת בו זמנית לממדים החינוכיים, הלימודיים, החברתיים והרגשיים של הילד החולה .בית הספר מציע מגוון רחב של פעילויות:

תמיכה אקדמית בילדים המאושפזים:

צמצום פערי למידה, טיפוח ושימור כישוריו ומיומנויותיו של התלמיד במהלך האשפוז, עידוד המוטיבציה של התלמיד לשמור על רצף לימודי שנקטע עקב האשפוז. צוות בית הספר מקיים קשר רציף עם בית הספר והקהילה של הילד המאושפז (באשפוז ארוך או כרוני).

תיווך תהליכים רפואיים:

ילדים המגיעים לבית החולים על מנת לעבור ניתוח או בדיקה פולשנית עוברים הכנה מותאמת על ידי צוות בית הספר כדי להפחית חרדה ולהציג בפניהם מידע המתאים לגילם ולהבנתם באמצעות שיחות, סיפורים, הצגות, תמונות ואמצעים המחשה נוספים.

טיפול ותמיכה רגשית ומתן כלים להתמודדות עם המחלה באמצעות כלים מגוונים כגון:

מוסיקה, אומנות, פוטותרפיה, בבליותרפיה, ספיכודרמה וטיפול באמצעות בעלי חיים.

טיפול רגשי מטרתו לבנות רשת ביטחון ותמיכה למטופל בנוסף למענה החינוכי. הטיפולים ניתנים לפי צורך ושיקול הדעת של הצוות החינוכי הטיפולי.

חדשנות וטכנולוגיה:

לרשות התלמידים אמצעים טכנולוגים מתקדמים לצורך העשרה, למידה ומשחק מהנה. הילדים יכולים להשתתף בשיעורי קומיקס (אנימציה ממוחשבת), ליצור מודלים בתלת מימד ולהדפיסם, לבנות מודלים מתקדמים ברובוטיקה, באלקטרוניקה ועוד.

ספריית השאלה: קיימת אפשרות לשאול ספרים, משחקים, קלטות, טלוויזיה ו-DVD ומחשב עם סרטים המתאימים לגילאים השונים.