דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

מעבדת שינה

מדובר בבדיקה המאפשרת אבחון בעיות שינה בילדים כמו תסמונת דום נשימה בשינה. במעבדה ניתן גם להתאים מכשירי לחץ חיובי (NCPAP) או מכשיר HFNC (חמצן בזרם גבוה).

אלו ההוראות לנבדקים במעבדה:

בליל הבדיקה יש להגיע בשעה שנקבעה (בדרך כלל 20:00), לאחר ארוחת ערב ומקלחת בבית. יש להביא התחייבות מקופ"ח, מכתב הפניה ובגדים נוחים לשינה. לגבי ילדים קטנים על ההורים להביא כל ציוד לו יזדקקו במשך הלילה, כגון: חיתולים, מוצצים, בקבוקים וחלב. מעבדת השינה מספקת כלי מיטה אך אם מטופל חש שיישן בנוחות רבה יותר עם שמיכה וכרית מהבית, רצוי בהחלט להביא אותם. הבאת חפצים מוכרים מהבית עשויה ליצור תחושת נוחות. לילדים קטנים, נוסף על שמיכה וכרית מומלץ להביא צעצועים וספרים אהובים.

עם ההגעה למעבדת השינה יתבקש המטופל (או הוריו) למלא טפסים ושאלונים אחדים. לאחר מכן יתבקש להתכונן לשינה בחדר שהוצע לו. כשהמטופל מוכן, הטכנאי יכין אותו לבדיקה. הכנות אלה כוללות הצמדת אלקטרודות וחיישנים לראש, לפנים, לגפיים ולגוף. אף אחד מן החיישנים פולשני. ייתכן שהמטופל יחוש אי נוחות קלה אך ההליך אינו מכאיב. לאחר שהטכנאי יבדוק שהכל פועל כשורה, יוכל המטופל לישון עד הבוקר. להורה המלווה יתאפשר לישון לצד הילד.