מרכז הלב המשולב במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים מתרחב

 

מנהל חדש ליחידת המסתמים במרכז הרפואי שערי צדק: ד"ר מוני שובי, מומחה לטיפול במסתמי לב, מונה למנהל יחידת המסתמים ואחראי למעבדת המחקר של הלב

 

מרכז הלב המשולב במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים מתרחב: ד"ר מוני שובי, מומחה לטיפול במסתמי לב, מונה למנהל יחידת המסתמים ואחראי למעבדת המחקר של הלב.
ד"ר שובי ידוע כמומחה בטיפול במסתמי הלב והוא חלוץ הטיפול במסתם המיטראלי בתהליך מלעורי. הוא בוגר בהצטיינות יתרה של בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. לאחר שסיים סטאז' בהצטיינות, התמחה ברפואה פנימית בבית החולים הדסה בירושלים והמשיך להתמחות בקרדיולוגיה.לאחר התמחות-על בצנתורים, מחלות לב מבניות ובתיקונים מלעוריים של המסתם המיטראלי בטורונטו,  קנדה, שימש כרופא בכיר ביחידת הצנתורים ב"הדסה", שם הוביל את נושא התיקונים המלעוריים של המסתם המיטרלי וניהל את מעבדת המחקר. לאחרונה, כאמור, הצטרף לצוות מרכז הלב ב"שערי צדק" כמנהל היחידה למחלות מסתמים ואחראי למעבדת המחקר של מרכז הלב.
ד"ר שובי מוביל גם שורה של מחקרים אקדמאיים במחקר בסיסי וקליני של מחלות לב מסתמיות נפוצות ופרסם מעל 60 פרסומים בעיתונים מובילים בעולם הקרדיולוגיה.
אחד הפרויקטים המרכזיים בהם הוא עוסק הוא חקר הסתיידות המסתם האורטלי בנוכחות אי ספיקת כליות. לשם כך פיתח מודל של הסתיידות המסתם האורטלי, תוך מחקר מעמיק של מנגנוני השינוי במסתם במהלך תהליך ההסתיידות. על מחקרו זה זכה  במלגות מרובות כולל מלגה יוקרתית של רופא חוקר של הקרן הישראלית למחקר ISF וכן במלגת המדען הראשי.
כאחד המומחים העולמיים בטיפול במסתם המיטראלי, הוביל כחוקר ראשי במחקר בינלאומי את הקמת מאגר הנתונים הישראלי בתחום שהינו חלק מאגר בינלאומי המרכז את כל הידע הרפואי בתחום.
בתחום הרפואי הוביל את נושא תיקון המסתם המיטראלי בחולים דחופים עם פגיעה מסתמית אקוטית לאחר אוטם לבבי חריף הנמצאים במצב קריטי. עבודתו של שובי הראתה לראשונה כי תיקון מלעורי דחוף של המסתם בחולים אלה הוא יעיל בטוח ומאפשר החלמה טובה של המטופלים.
מנהל מרכז הלב המשולב ב"שערי צדק", פרופ' מיכאל גליקסון, בירך על הצטרפותו של ד"ר שובי לצוות מרכז הלב של בית החולים ואמר: "מומחיותו של ד"ר שובי מרחיבה את יכולות הטיפול שלנו ואת המענה לחולי הלב באופן משמעותי. גייסנו לאחרונה כמה 'כוכבים' בנושא הטיפול במחלות לב מבניות ואנו משקיעים מאמץ רב בהכנסה של טכנולוגיות חדשות לטיפול במסתמים שונים".
ד"ר שובי מסר: "אני שמח להצטרף  לצוות המצוין של מערך הלב המשולב ב'שערי צדק', שלמעשה הוא החלוץ בטיפול מלעורי במסתמי הלב בארץ".