השירות לאורוגינקולוגיה ורצפת האגן

השירות אורו-גינקולוגיה ורצפת האגן במרכז הרפואי שערי צדק מציע אבחון וטיפול לנשים הסובלות מהפרעות בשליטה על שתן ומצניחת איברי האגן. השירות פועל בשיתוף עם פיזיותרפיסטית המתמחה בטיפול ברצפת האגן, גסטרואנטרולוג, כירורג קולורקטלי וצוות המכון האורולוגי. 
השירות מציע אבחון כוללני להפרעות בשליטה על שתן לסוגיה השונים, הפרעות התרוקנות שתן, הפרעות בהתרוקנות צואה וצניחת אברי אגן ומתבצעות במסגרתו בדיקות אבחנתיות להפרעות אילו. השירות מציע מגוון טיפולים הכוללים תרופות, פיזיותרפיה וניתוחים חדשניים במקרה הצורך.

בדיקות אורודינמיקה
הבדיקה נועדה להעריך את תפקוד מערכת השתן התחתונה (שלפוחית, סוגרים ושופכה) ולאבחן בעיות כגון שלפוחית שתן בלתי יציבה, דליפת שתן במאמץ והפרעות בהתרוקנות השלפוחית. 
הבדיקה נערכת רק במידה ותרבית שתן עדכנית מצביעה על העדר זיהום פעיל בדרכי השתן. במהלך הבדיקה מתבצעת הערכה של כמות השתן ועוצמת הזרימה, מוחדר צנתר (קטטר) לכיס השתן דרך פתח השופכה על מנת לבדוק את הלחץ בשלפוחית. כמו כן מוחדר בלון  לפי הטבעת על מנת לבדוק את הלחץ התוך-בטני, משך הבדיקה כחצי שעה ובסיומה מוצאים הקטטר והבלון וניתן להמשיך בתפקוד רגיל בהמשך היום. תשובה כתובה לרופא המפנה נמסרת במקום למטופל. 

מעקב פרינאום (חיץ הנקבים) לאחר לידה
הפרינאום מרכז את קצותיהם של מערכת העיכול, מערכת השתן, מערכת המין ואיברי המין החיצוניים. מדובר באזור רגיש הנמצא בסמיכות לתעלת הלידה. כ-85% מהנשים סובלות מקרע כלשהו של הפרינאום במהלך לידה נרתיקית, מרביתן מחלימות ללא בעיה בתוך שבוע עד שבועיים מהלידה. 
שירות המעקב המוצע במרפאה מיועד לנשים לאחר הלידה הסובלות מהפרעות בפרינאום הקשורות בלידה, ביניהן: 
•    קרעים חמורים לאחר לידה
•    הפרעה בריפוי תפרים לאחר לידה
•    כאבים בפרינאום או ברצפת האגן בעקבות לידה
•    הפרעות בקיום יחסים לאחר לידה
•    אצירת שתן לאחר לידה
המרפאה מציעה לכל מטופלת אבחון, ייעוץ והדרכה בהתאם למצבה, וטיפול שמרני או כירורגי לפי הצורך. המרפאה מתקיימת בשיתוף עם פיזיותרפיסטית המתמחה בטיפול ברצפת האגן
השירות מציע בין היתר ייעוץ לקראת היריון לנשים עם פגיעה בסוגרים במסגרת מרפאת רצפת האגן המשולבת: נשים ללא תסמינים של אי שליטה ובנוכחות ממצאים תקינים בבדיקות ההערכה יכולות בדרך כלל ללדת בלידה נרתיקית אך אצל נשים המאובחנות כסובלות מתסמינים, גם תסמינים קלים, לידה נרתיקית עלולה להחמיר את המצב ולכן לרוב יומלץ להן על לידה קיסרית. המלצות אלה באות לצד המלצות על טיפולים לתיקון הבעיה או לשיפור התסמינים. 
ניתן להגיע לייעוץ צוות המרפאה המשולבת (אורוגניקולוג, גסטרואנטרולוג, כירורג קולורקטלי ופיזיותרפיסטית של רצפת האגן) באמצעות הפניית רופא מומחה ורק לאחר השלמת הערכה מקדימה מלאה הכוללת בדרך כלל גם ביצוע בדיקות  ייחודיות להערכת שלמות ותפקוד הסוגרים. המרפאה פועלת בשיתוף עם צוות חדרי לידה של בית החולים.
במהלך הפגישה עם צוות המרפאה ניתן לאישה מידע על מגוון האפשרויות העומדות לרשותה בלידה תוך התייחסות ליתרונות ולחסרונות של כל אפשרות. הבחירה הסופית נתונה בידי היולדת ואנו נתמוך בה ונסייע לה בכל החלטה שתקבל.