דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

מרכז החדשנות מביא לידי ביטוי את העוצמה של שערי צדק בכל הקשור לגישה למידע רפואי, דיגיטציה, ואיסוף וניתוח נתוני-עתק. מנעד שיתופי הפעולה ר חב וכולל סטרטאפים וחברות גדולות, ישראליות וגלובליות. לדוגמא, בפרויקט משותף עם גוגל, מרכז החדשנות של מדעית מקדם פיתוח של אלגוריתם תומך החלטה לרופא באמצעות בינה מלאכותית בתחומי הגסטרואנטרטלוגיה והכירורגיה. שיתופי פעולה עמוקים נוספים מתקיימים עם חברות גדולות אחרות כגון סייט, מימד ועוד.

בשנת 2022 מדעית זכתה במענק יוקרתי של רשות החדשנות ע"ס 14 מיליון ש"ח להקמה של תשתיות לשיפור שיתופי הפעולה עם התעשיה. המענק התקבל בשותפות על המכללת עזריאלי ובית החולים סנט ג'וזף, וכולל הקמה של מערכת מיפוי נתונים ומערכת שאילתות לשליפות מהירות של דאטה, התקנת מערכת הנגישה נתונים לניסויים קליניים, הקמה של ביובנק, מערכת יעילה לתפעול חוזים, ועוד.

יחידת מדעני נתונים
כל מי שעוסק בנתוני רפואה יודע שהכנת הדאטה לוקחת יותר זמן ומחשבה מהאנליזות עצמן. המרכז לחדשנות נותן מענה גם ל- "דאטה חכם" של בסיסי נתונים מטויבים ומוצלבים. זאת, על ידי יחידת מדעני נתונים ואנליסטים שיכולים לערוך נתונים בהתאם לצורך השותף. הדאטה מונגש דרך חדרי מחקר וירטואלים אבל במקרה הצורך ובאם יש הצדקה לכך משותפים באופן מלא, בהתאם לנהלי משרד הבריאות ובהתאם לכל כללי הרגולציה ובפיקוח ועדת הלסינקי המוסדית וועדת נתונים של שערי צדק.

מאגר דגימות (ביובנק)
מרכז החדשנות מרכז גם מאגרי דגימות (ביובנק) אשר משמש לקידום מחקרים פורצי דרך לטובת יצירת טיפולים עתידיים. מאגרי דגימות קיימות בגנטיקה, מחלות מעי דלקתיות, נוירולוגיה, כירורגיה, פלסטיקה, ועוד. באופן ממוסד, מדעית הקימה לאחרונה ביובנק של סרום מבדיקות דם שנלקחות באופן שגרתי ממטופלים המאושפזים במחלקות בית החולים ממגוון רחב של מחלות.
מאגר דגימות הקורונה של שערי צדק היה הראשון שהוקם בארץ מיד עם פרוץ המגיפה. הוא מכיל אלפי דגימות מחולי קורונה שטופלו בבית החולים ומהווה תשתית מחקרית ייחודית למגון מחקרים בתחום. מאגרי הדגימות מנוהלים ע"י צוות הרשות למחקר ופיתוח ומדעית.